Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Glagoli (G) – odovzdávanie poznania, pohyb Duše ku Svetu Pravi, hovoriť – odovzdávať Múdrosť svojej Duše, pohyb, tok, smer, prenos poznatkov zo zdroja. Povedzme, že keď povieme, približne budeme starí, druhým vstupom bude samotné prúdenie, t.j. naša reč, náš glagol a po tretie, nejde do prázdnoty, nájde niečo zakončujúce, t.j. dostane sa do uši.

Keď človek jednoducho hovorí a nikto ho nepočúva: on „hovorí“, ale neglagolí. Preto, ak existuje bod úplnosti, odkiaľ odišiel, bod úplnosti, ktorý sa prenáša, povedzme Veda, a to, čo vníma. A zároveň glagol implikovalo trojnásobnosť, t.j. prenos zvukovej podoby, obrazovej podoby, skrytej podoby a pod. tajomstvo (myšlienka). Preto je číselná hodnota 3.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-
  • GA – v modernom chápaní je to cesta, pohyb. Ak dáme schválený limit (taj) dopredu, dostaneme „tajgu“, t.j. koniec cesty, t.j. koniec prúdu, ustanoveného. A ak dáme dopredu tvrdosť (T) cesta, zároveň vytvorenú (Ъ), dostaneme „gat“ – vyšliapaná cesta, t.j. vytvorená cesta, vytvorená púť.
  • GAV – Védy nie sú len to, čo sa prenáša z Predkov na potomkov. Predkovia sú Bohovia, čo znamená Védy, to je múdrosť, ktorá presahuje hranice chápania, leží medzi tým, čo vieme a čo nevieme. T.j. Védy sme dali za GA – „gav“, t.j. jeden človek druhému: „Čo štekáš?“, t.j. to, čo hovorí, je mimo sféry chápania tejto osoby. Pes tiež šteká, komunikuje to, čo je mimo vášho vnímania. Všimnite si, že keď niečo poviete psovi, on to pochopí, napríklad: „prines papuče“, a stalo sa. Ale keď pes niečo zaštekal, nerozumeli ste, čo vám chcel povedať. To ale neznamená, že pes je múdrejší, má bližšie k prírode. A človek, keď bol bližšie k prírode, mohol sa rozprávať so zvieratami – pamätajte na ruské rozprávky.

sv

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: