Slovanské Noviny

28. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Naši Predkovia si jasne uvedomili, že človek dostáva energiu do svojho tela nielen z potravy, ale absorbuje ju aj dýchaním zo vzduchu cez všetky svoje póry pokožky tela. Ľudské telo pociťuje vplyv vzduchu a vetra počas celého svojho života nepretržite.

Keď dýchame energiu vo vzduchu, hromadí sa v nás, ako v batériách, ktoré absorbujú elektrinu. A týmto spôsobom sa posilňuje naše fyzické telo aj naša vnútorná psychická sila.

Preto naši Predkovia vždy prikladali spávnemu dýchaniu veľký význam. Staroslovanskí liečitelia vedeli používať dychové cvičenia vo svojej lekárskej praxi. Tu sú niektoré z nich:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

1, “Plné dýchanie“ – distribuuje vzduch v celom objeme pľúc. Začnite pomaly vdychovať vzduch (so zavretým nosom) a upierajte vedomie na expanziu (naplnenie vzduchom) najskôr brucha, potom hrudníka.

Potom urobte krátku pauzu, ktorá sa rovná polovici času, ktorý ste minuli na inhaláciu. Potom začnite vydychovať všetok vzduch tiež pomaly nosom súčasne s nádychom, postupne znižujte (uvoľňujte) brucho, bránicu a hrudník.

Potom opäť krátka pauza, ktorá sa rovná polovici času výdychu. Všetko znova opakujte niekoľkokrát, až kým nepocítite, ako spolu so vzduchom prúdi do vášho tela vitálna energia, ktorá plní vaše pľúca, bránicu a črevá, až kým nebudete mať mierne mravčenie.

2, „Zadržiavanie dychu.“ Toto cvičenie sa najlepšie vykonáva ležaním a vdychovaním, takže v pľúcach by nemala byť žiadna voľná (nevyužitá) energia.

Ležať na chrbte a relaxovať, začnite brať plný dych. Potom pri nádychu zadržte dych na čo najdlhšie počkajte. Potom výdatne vydýchnite otvorenými ústami.

Naši predkovia tiež poznamenali, že pri dlhodobom zadržiavaní dychu v ľudskom tele začína energetický deficit, počas ktorého dochádza k rozpadu všetkých energetických štruktúr zavedených do tela zvonku, vďaka čomu je potom napájaný prirodzený energetický systém človeka. To je základ terapeutického účinku zadržania dychu.

3, „Dýchanie celým telom.“ Na tomto cvičení je zapojené celé telo a najmä pokožka človeka, cez ktorú vstupuje najväčšie množstvo energie zvonka.

Ľudské telo môže získavať energiu v rôznych oblastiach, preto je cvičebná technika založená na mentálnom nasmerovaní každého dychu na určitú časť tela so zameraním na neho presne v okamihu vdýchnutia.

4, „Čistiaci dych“. Týmto dychom spravidla končia všetky wellness procedúry založené na dýchaní.

Počas nádychu vykonajte „plný dych“, zadržte ho na niekoľko sekúnd a potom s trhnutím vydychujte vzduch ústami, až kým pľúca nie sú úplne prázdne. Takéto cvičenie maximálne očistí energetickú štruktúru vášho tela od cudzích alebo nepriaznivých kontaktov.

5, „Dýchanie, ktoré zlepšuje pamäť.“ Stojaci vystretý chrbát, zakloňte hlavu a nosom začnite pomaly nasávať vzduch. Potom zdvihnite hlavu hore a s otvorenými očami zadržte dych na 8 – 10 sekúnd.

Potom znova zakloňte hlavu, našpúlte pery a pomaly vydýchnite až do samého konca. Cvičenie musí byť opakované 4 krát (4 nádychy a 4 nádychy). Vykonanie takéhoto cvičenia je dostatočné jedenkrát denne počas 20 dní. Pamäť bude v poriadku!

6, Naši Predkovia vždy používali „kaliaci vzduch“ naplno. Koniec koncov, takáto akcia skutočne stimuluje všetku obranyschopnosť tela, lieči a predchádza chorobám dýchacích a kardiovaskulárnych systémov.

Vzduchové kúpele sa stále považujú za najlepší zdravotný a profylaktický prostriedok, najmä ak sú takéto kúpele na úsvite, keď slnko prenikne do celého vzduchu ultrafialovým svetlom a nasýti telo vitálnou energiou.

nádych, výdych a všetko predýchame 

s ľúbosťou 
Diana Lyubava Slovienska

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d