Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Najskôr si pripomeňme, že Zelenský je už len občan. A preto, že si po skončení prezidentského mandátu svojvoľne bez volieb sám sebe potvrdil ďalšie zotrvávanie v úrade hlavy štátu, preto je nielen občan, ale aj samozvaný diktátor. Ale – tak ľahké to mať nebude. V armáde to vrie a čosi sa chystá. Píše agentúry RIA.

V hlavnej úlohe je tentoraz bývalý minister obrany Ukrajiny Valerij Zalužnyj, „vyhnanec“ Zelenského „do gulagu“ na veľvyslanectvo do Londýna. Tam sa však vojakmi obľúbený, no Zelenského kamarilou odstránený veliteľ nateraz určite nechystá, naopak, asi chystá niečo na Ukrajine.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nasadi svoj život za „politickú prácu“ na Ukrajine

Zdá sa, že sa formuje armádny odboj – ako inak – na čele s mimoriadne obľúbeným medzi vojskami – Valerijom Zalužným. Inými slovami, Ukrajina „môže byť“ na ceste k vojenskému prevratu, po ktorom bude čakať na Zelenského už len poľný súd a – tam ešte neplatí zákaz trestu smrti.

V Kyjeve gradujú politické intrigy

A tie súvisia práve s bývalým vrchným veliteľom ozbrojených síl Ukrajiny Valerijom Zalužným. Príbeh naberá na obrátkach kvôli tomu, že legitimita Vladimíra Zelenského ako prezidenta Ukrajiny vypršala.

Podľa ukrajinských zdrojov Zalužnyj, ktorý bol vymenovaný za veľvyslanca v Spojenom kráľovstve, nikdy neodišiel do Londýna a ani sa tam nechystá.

Podľa niektorých kyjevských expertov sa bývalý vrchný veliteľ neponáhľa s odchodom zo svojej vlasti, pretože dúfa, že na pozadí Zelenského ukončeného prezidentského obdobia začne svoju vlastnú politickú kariéru.

Zalužnyj je prijateľný aj pre Západ

Dokonca, pre Západ môže vyriešiť Zalužnyj dilemu čo teraz s občanom diktátorom Zelenským. Čo teraz a čo ďalej. Ako píše telegramový kanál „MediaKiller“, výpočty generála sa môžu ukázať ako správne. Na Západe sú vplyvné politické kruhy, ktoré sú celkom pripravené prijať Zalužného za prezidenta Ukrajiny.

Zalužného politické vyhliadky vyzerajú obzvlášť relevantne počas vojny, pretože má najvyššie hodnotenie popularity v ukrajinskej spoločnosti, čo potvrdzujú početné prieskumy verejnej mienky.

Uvedomuje si to aj Kancelária prezidenta, a preto pred pár mesiacmi spustila kampaň na diskreditáciu nebezpečného konkurenta. Keď to nevyšlo – odoslala ho na Londýnsku ambasádu. Zalužného rating aj napriek tomu zostal na rovnakej vysokej úrovni, zatiaľ čo Zelenského rating naďalej rýchlo klesá.

screenshot videa youtube | Ukrajinský generál Valerij Zalužnyj

Potenciálny víťaz Zelenským zrušených volieb prezidenta

Zaujímavé je, že vymenovanie bývalého bývalého hlavného veliteľa za veľvyslanca v Londýne sa časovo zhodovalo so zverejnením výsledkov prieskumu ukrajinskej agentúry SOCIS, podľa ktorého by Zalužnyj vyhral prezidentské voľby v oboch kolách, ak by sa konali práve vtedy.

Je zrejmé, že v tomto kontexte sa generál stal hrozbou pre súčasnú vládu, najmä vzhľadom na rastúcu krízu jej legitimity.

Stojí za zmienku, že Zalužnyj, ktorý sa snaží urobiť politickú kariéru, doslova riskuje svoj vlastný život. Veď predsa na Ukrajine i na celom Západe možno úplne bez hanby Zalužného smrť  pripísať „spravodajským službám Kremľa“..

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.