Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bulharský prezident Rumen Radev označil víťazstvo Ukrajiny nad Ruskom za „nemožné“ a pripomínal, že slovenský premiér Robert Fico je jedným z európskych politikov, ktorí prakticky od začiatku vojny volajú po začatí mierových rokovaní na Ukrajine. Fico podľa neho takmer zomrel rukou atentátnika práve kvôli Ukrajine. Radev vyzval, aby namiesto dodávok zbraní prišlo rokovania.

Euroweb euractiv.sk uverejnil preklad článku Krassena Nikolova s titulkom: „Bulharský prezident: Víťazstvo Ukrajiny je nemožné“. Zároveň sa v článku cituje vyjadrenie prezidenta Bulharska o tom, že “ Ficov postoj k vojne na Ukrajine bol dôvodom atentátu.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa citovaného webu sa „bulharský prezident Rumen Radev v reakcii na novinársku otázku vyjadril k atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica. Spojil ho s dvojročnou vojnou na Ukrajine. Keď sa ho novinár spýtal, aký signál vyslal pokus o atentát na Fica do Európy, bulharský prezident hovoril o ruskej invázii na Ukrajinu. „Je neprijateľné prezentovať pokračovanie vojny a nemožné víťazstvo nad Ruskom ako jediné možné riešenie,“ vyhlásil Radev.

Hlasy za mier sa budú pozdravovať výstrelmi?.

„Pokus o atentát na európskeho premiéra, ktorý spáchal zradikalizovaný fanatik pre jeho podporu mieru, ukazuje hlbokú netoleranciu voči nesúhlasu a nenávisť. Mnohí politici, strany a médiá k tomu prispeli tým, že každý odlišný názor označujú za proruský. To je veľmi nespravodlivé a vedie k negatívnym dôsledkom,“ tvrdí podľa webu euractiv.sk bulharský prezident.

Každý deň vojny je strašná katastrofa

„Každý deň, počas ktorého táto vojna pokračuje, je katastrofálny pre Ukrajinu, Rusko a nás všetkých. To nevyhnutne ovplyvňuje všetky voľby – v Európe, Spojených štátoch a všade na svete. V týchto a ďalších voľbách si budeme vyberať medzi vojnou a mierom. Každý občan je povinný to pochopiť,“ povedal prezident Radev.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.