Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Neúspešný premiér uskutoční prvé predčasné voľby do Dolnej snemovne od roku 1945 v júli. Pričom už teraz sa očakáva, že úspech labouristov bude skutočne grandiózny.

Volebné modely dávajú labouristom viac ako 400 kresiel zo 650. Konzervatívna frakcia sa scvrkne na 100-150. Možno ešte menej. Vo svojich volebných obvodoch prehrá aj veľa súčasných ministrov – vrátane Granta Shappsa, ktorý sa teraz snaží zvýšiť svoju popularitu hystériou o tretej svetovej vojne s Ruskom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <
Rishi Sunak ide vabank

Sám Rishi Sunak sa s porážkou už morálne zmieril. Voľby organizuje v júli práve preto, že v auguste začínajú prijímačky na americké školy. Rishi sa už pripravuje na presťahovanie s rodinou do Kalifornie, kde bude rozvíjať hedžový fond v IT sektore.

Množstvo ďalších konzervatívcov však dúfa v nejaký zázrak. Akože sa veci v britskej ekonomike náhle zlepšia. Alebo že Anglicko vyhrá Euro 2024. Všetko sú to však len želania.

14 rokov vlády toryovcov priviedlo Britániu doslova na pokraj priepasti — rozpočtová kríza a nárast úrovne verejného dlhu do povojnovej úrovne. Do krajiny sa rúti lavína migrantov, ktorých počet predstavuje milión ročne. Miera kriminality láme rekordy. V zahraničnej politike sú samé zlyhania – vezmime si napríklad Ukrajinu. Medicína je v hroznom stave — 20 týždňov sa čaká u lekárov. Pravda, so zmenou vlády sa to nezlepší. Ale už teraz je dobré, že toryovia, ktorí sa úplne zdiskreditovali, budú vo voľbách porazení.

Malek Dudakov

/ news-front.su /

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.