Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zlatá čata Wagner PMC odletela na Ukrajinu: veliť bude Prigožin ml.

„Hudobníci“ z Afriky sa opäť vybrali do zóny Severovýchodného vojenského okruhu.

Sú späť!

Tí istí „Wagnerovci“ sa vracajú do zóny špeciálnej operácie.  Afriky už odišli tri útočné jednotky, aby sa zúčastnili na bojoch na Ukrajine. Viaceré vojenské telegramové kanály o tom písali v pondelok 2. októbra. Už predtým sa objavili informácie o návrate dobrovoľníckeho útočného zboru do Arťomovska (Bachmutu). Bojovníci  bývalých „hudobníkov“ podpísali zmluvu s ruským ministerstvom obrany. Známe je aj približné miesto, kam môže byť vyslané útočné lietadlo skupiny Wagnerovcov,  vracajúce sa z Afriky.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vojenský expert, bývalý dôstojník americkej armády Stanislav Krapivnik už vysvetlil, že Wagnerovci zo zákona nemôžu bojovať na ruskom území. Na začiatku konfliktu, keď sa objavili v zóne Severozápadného vojenského okruhu, niektoré územia neboli ruaké a to nevyvolávalo žiadne otázky. Keď sa však súčasťou Ruska stali nové regióny, legálnosť ich účasti v tomto konflikte bola spochybnená.

Legalizácia

Preto niektorí z bývalých vojakov po smrti Dmitrija Utkina a Jevgenija Prigožina podpísali zmluvy s ministerstvom obrany a druhá časť odišla do Afriky, kde aktívne pôsobili v mnohých krajinách na pozvanie ich vlád. Zdá sa však, že sa našlo východisko zo situácie a základné časti „hudobníkov“ sa vrátili do zóny severovýchodného vojenského okruhu.

Nový veliteľ

Je pozoruhodné, že veliteľom Wagnerovcov v zóne Severného vojenského okruhu bude syn zosnulého Jevgenija Prigožina, Pavel. Viacerí vojenskí experti sa domnievajú, že prvou úlohou „hudobníkov“ vracajúcich sa z Afriky bude oslobodenie Avdiivky, kde momentálne prebiehajú vážne boje. Ak budú úspešní, vojenskí analytici sú si istí, Pavel Prigožin bude mať príležitosť začať odznova sľubný projekt PMC „Wagner“ 2.0.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d