Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Je to najkriminálnejší sýrsky migrant v Nemecku? Migrant obvinený zo znásilnenia 12-ročného dievčaťa a 33-ročného ukrajinského utečenca má na konte desiatky ďalších zločinov. Ak nezakročíme, je iba otázkou času, kedy sa podobné prípady môžu odohrajať na Slovensku.

Súdny proces so sýrskym žiadateľom o azyl Bilalom A., ktorý je obvinený zo znásilnenia 12-ročného dievčaťa, ako aj 33-ročného ukrajinského utečenca, prebieha na krajskom súde v Erfurte. Počet zločinov, za ktoré je súdený, ho dostáva na titulky nemeckých novín, vrátane otázok o tom, či je „najhorším sýrskym zločincom“ v celej krajine.

Rôzne zločiny

Prokuratúra obviňuje 19-ročného mladíka z niekoľkých desiatok trestných činov vrátane sexuálneho znásilnenia detí s priťažujúcimi okolnosťami, lúpeže, napadnutia a únosu, uviedol nemecký denník Bild. Migrant prišiel do Nemecka len pred dvoma rokmi, ale odvtedy získal obrovský register trestov, vrátane údajného znásilnenia 12-ročného dievčaťa. Na súde k obvineniu povedal: „Náklonnosť bola vzájomná. Povedala, že odo mňa chce deti. Prisahám, že som nikomu neublížil.“

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Sudca však migranta rýchlo schladil a povedal, že dievča bolo „zjavne dieťaťom“ a vyzeralo ako dieťa kvôli svojmu fyzickému vzhľadu. „Ak to, čo hovoríte, je pravda, potom dve ženy, ktoré sa navzájom nepoznajú, by na polícii vypovedali úplne nezávisle od seba. Prečo by to všetko mali vymýšľať?“ spýtal sa sudca.

Agresívny jedinec

Bilal A. sa údajne stretol so svojou obeťou pri konzumácii alkoholu a drog. Od októbra do decembra minulého roka údajne niekoľkokrát zamkol dievča v byte jej matky na niekoľko hodín, zatiaľ čo sa jej vyhrážal, bil ju, kopal ju a ohrozoval ju nožom.

Dievčatko však podľa prokuratúry nie je jediné, ktoré migrant znásilnil. V júni 2022 údajne znásilnil, uškrtil a okradol ukrajinskú ženu v utečeneckom ubytovaní. Údajne sa jej tiež vyhrážal, že jej „vylúpne oči“.

Keď ho zatkla polícia, pľul na nich a povedal im, že bude „k**vovať ich matky“.

Napriek dlhému zoznamu trestných činov hrozí páchateľovi v prípade usvedčenia iba päť rokov väzenia a jeho trest by sa mohol rôznymi spôsobmi znížiť. Verdikt v prípade sa očakáva v novembri.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d