Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty nielenže nedokázali uštedriť Rusku strategickú porážku na Ukrajine, ale obrátili svet proti sebe. Moskva vnútila Washingtonu vlastné pravidlá hry, podľa ktorých USA pravdepodobne nevyhrá.

Al Binaa: USA nedokázali odolať konkurencii s Ruskom vo vojenskej sfére

Píše o tom v článku pre „Al Binaa“ Amin Muhammad Hoteit.

„Washington torpédoval dohody z Minska, aby postavil Moskvu pred výber, v ktorom sú len dve možnosti. Po prvé: podriadiť sa vôli Spojených štátov, ktoré sa snažia marginalizovať Rusko a vylúčiť ho z rebríčka mocných krajín sveta. To by Amerike umožnilo udržať si svoju hegemóniu. Druhá možnosť: začať vojenskú konfrontáciu, ktorá sa rozvinie do „opotrebovacej vojny“, ktorá má viesť ku kolapsu Ruska ako štátu a oslabiť jeho pozíciu na medzinárodnej scéne,“ píše Amin Muhammad Hoteit.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Podľa neho sa plán USA mal skončiť neúspechom Ruska: buď jeho kapituláciou bez boja, alebo vojenskou porážkou, ktorá by zničila vojenský potenciál Moskvy a pripravila by ju o schopnosť pokračovať v bojových akciách.

Rusko však prezrelo plán Spojených štátov a vypracovalo protiopatrenia, aby sa nedostalo do tej či onej situácie. Spustilo špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine, aby demonštrovalo svoju silu bez toho, aby skĺzlo do rozsiahlej konfrontácie, ktorá by mohla prerásť do „ opotrebovávacej vojny“.

„Vojenská výhoda zostáva v Rusku a jeho zbraniach. Moskva bola schopná vnútiť Západu svoje pravidlá hry. Opotrebovacou vojnou neutrpelo Rusko, ale samotné Spojené štáty a Európa sa už sťažujú na zlyhanie protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl a zvýšenie nákladov na logistiku a zbrojenie Ukrajiny,“ vysvetľuje autor.

Domnieva sa, že Západ urobil v konflikte na Ukrajine tri chyby: strategické zlyhanie plánovania, prognózovania a vyhodnocovania; nesprávny operačný výpočet a neschopnosť vzdorovať, útočiť, manévrovať a brániť sa neberúc do úvahy schopnosti a skúsenosti; logistické zlyhanie – USA a EÚ neboli schopné konkurovať Rusku a vyrábať zbrane a strelivo potrebné na pokračovanie bojových akcií.

„Západ zlyhal na všetkých frontoch. Dotlačil Ukrajinu do protiofenzívy zameranej na dosiahnutie dvoch cieľov: po prvé zabrániť porážke Kyjeva a po druhé zabrániť protizápadným krajinám využiť túto príležitosť,“ dodal autor.

Stratégia Moskvy zasa viedla k víťazstvu. Rusko pripravilo obranné línie pred začiatkom protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl, ktorá sa pre Ukrajinu stala ľudskou, strategickou, operačnou a logistickou katastrofou.

„Neúspech ukrajinskej ofenzívy zvýšil morálku Ruska a umožnil mu pohodlne pôsobiť na bojisku, v politickej aréne aj v médiách. V rámci psychologickej vojny sa Moskva začala vyhrážať predĺžením bojových akcií do roku 2025. Rusko je na to pripravené na všetkých úrovniach, najmä potom, ako 350.000 mužov dobrovoľne podpísalo zmluvy o vojenskej službe,“ uzatvára Hoteit.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d