Slovanské Noviny

10. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Wagnerovci hlásia: Pod kontrolou Ukrajiny ostáva už len 800 metrov štvorcových Bachmutu

Asi 800 metrov štvorcových územia zostáva pod kontrolou ukrajinskej armády v Artemovsku, povedal na mieste pre agentúru RIA Novosti nemenovaný bojovník skupiny Wagner.

„Teraz dochádza k zrážkam s nepriateľskými silami (na západnom okraji Artemovska/Bachmutu), sú stláčané. Zostáva 700-800 metrov (metrov štvorcových – pozn. red.), kým mesto úplne ovládnu naši bojovníci,“ povedal bojovník zo skupiny Wagner.

Artemovsk (na Ukrajine bola oficiálne prijatá predrevolučná verzia názvu Bachmut) sa nachádza v DĽR severne od veľkého mesta Gorlovka. Ide o dôležitý dopravný uzol pre zásobovanie ukrajinskej skupiny na Donbase, dlhé mesiace o ňu prebiehajú tvrdé boje a značnú časť bojových úloh rieši skupina Wagnerovcov na ruskej strane.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

skspravy