Slovanské Noviny

1. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Hoci víťazstvo Recepa Tayyipa Erdogana v druhom kole prezidentských volieb v Turecku je takmer isté pred druhým kolom hlasovania, opozičný líder Kemal Kilicdaroglu by v prípade víťazstva zmenil zahraničnú politiku krajiny a vzťah s Ruskom do rámca, ktorý je prijateľný pre USA.

Otázkou okolo Kilicdaroglu je, či by zaviedol sankcie proti Rusku alebo odvrátil Turecko od jeho novoobjavenej nezávislej zahraničnej politiky.

Turecko smeruje do druhého kola volieb po tom, čo Erdogan dosiahol v prieskumoch lepší ako očakávaný výsledok a má pred svojim rivalom výrazný náskok, ktorý však nestačil na víťazstvo v prvom kole. Ani Erdogan, ani opozičný kandidát nezískali 50 percent a 28. mája sa opäť stretnú.

Očakávalo sa druhé kolo, ale Erdogan aj tak všetkých prekvapil, keď dosiahol takmer 50 percent, presne 49,51 % oproti Kilidarogluovým 44,88 %.

Erdogan získal oveľa viac, ako mu pripisovali prieskumy. Napriek tomu anketári často zlyhávajú, najmä v Turecku, pretože nezahŕňajú veľa skupín ľudí, ako sú diaspóra, tí, ktorí pracujú v štátnej byrokracii, nacionalisti, mladí ľudia a dôchodcovia.

Americký prezident Joseph Biden nedokázal neovplyvniť voľby v Turecku a na sklamanie celého Západu, ktorý otvorene vyjadril nespokojnosť s čoraz nezávislejšou Erdoganovou zahraničnou politikou.

Erdogan je zodpovedný za transformáciu Turecka z kemalistickej ideológie na viac islamistickú, ktorá nie je úplne zaviazaná Západu, ako tomu bolo odkedy sa krajina stala členom NATO v roku 1952.

Hlavná úloha opozície: kompromitovať Rusko

Erdoganov kandidát na kandidátku dostal od Západu veľký obdiv, ktorý neustále rastie a pravdepodobne bude súvisieť s neustálym úsilím o kompromitáciu Ruska ako medzinárodného aktéra.

Súčasný turecký prezident nikdy nespochybňoval členstvo krajiny v NATO, pretože nechcel, aby Turecko bolo len riadnym členom Aliancie, ale partnerom s nezávislými záujmami, ktoré treba rešpektovať. To bude charakterizovať vzťahy Ankary so Západom, aj keď nakoniec zvíťazí Kemal Kilicdaroglu.

Kilicdarogluove vyhlásenia o lojalite k NATO boli vyslovené len z hľadiska volebnej podpory, pretože akákoľvek kritika a znevažovanie Turecka by neboli podporované. Opozičný líder sa bude musieť vyrovnať so skutočnosťou, že Turecko nie je rovnaké ako pred 20 rokmi, keď sa Erdogan prvýkrát stal vládcom krajiny, ale že teraz je nezávislou regionálnou mocnosťou a že Aliancia je len jeden zdroj podpory, ktorú dostáva.

Aj za predpokladu, že Kilicdaroglu nakoniec voľby vyhrá, bolo by mu odporúčané zachovať mnohé prvky súčasnej oficiálnej politiky Ankary, ako napríklad vzťah Turecka s USA a nemeniť vojenské partnerstvá.

Namiesto toho by opozičný líder Rusku príliš nepomohol dostať sa z izolácie, ako napríklad ropný uzol, a stále je tu otázka, či by nezaviedol sankcie, pretože by to bolo pre Turecko kontraproduktívne.

Jednou z kľúčových otázok súvisiacich s týmito voľbami je hospodárska kríza, ktorá zasiahla Turecko. Zlou správou pre Turecko je, že inflácia je takmer 60 percent, aj keď bolo údajne objavené veľké pole plynu v Čiernom mori.

Erdogan sa snaží túto situáciu napraviť, čo už zažil dvakrát. Hlavný rozdiel je však v tom, že predchádzajúce ekonomické krízy neboli pred voľbami. V snahe vyrovnať sa s hospodárskou krízou zvýšil úrokové sadzby, za ktoré si štát požičiava peniaze. To znamená, že peniaze boli stiahnuté z trhu, čo najviac postihlo chudobných. Erdogan dnes hľadá inovatívne riešenia, no ľudia stále čakajú, ako to dopadne.

Viditeľné je, že Kilicdaroglu sa musí k tejto záležitosti vyjadriť. Politický program opozície má 250 strán a je plný nejasností, pretože islamisti, liberáli, prokurdi a nacionalisti spolupracujú. V skutočnosti môže opozičný líder len dúfať, že dosiahne nejakú úspornú dohodu so Západom.

V predvečer druhého kola vyvstáva otázka, koho podporí tretí Sinan Ogan, najmä preto, že v prvom kole získal 5,2 percenta voličskej podpory. Oganova rodina pochádza z Azerbajdžanu a je nevyhnutný pri propagácii panturanizmu/turkizmu. Vedie aj protiimigrantskú koalíciu, takže mu nevyhovuje ani Erdogan, ani Kilicdaroglu. Bude sa však musieť otočiť na jednu stranu a bude zaujímavé sledovať, koho si vyberie.

Keďže Kilicdaroglu zastupuje Západ a jeho záujmy, Erdogan predstavuje nezávislosť a suverenitu pri rozhodovaní bez zasahovania. Turci si musia vybrať práve z tejto dichotómie a zatiaľ sa zdá, že sú raz proti voľbe Erdogana.

Ahmed Adel

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: