Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

World BEYOND War spustila nový online nástroj na stránke worldbeyondwar.org/no-bases , ktorý umožňuje používateľovi zobraziť zemeguľu s 867 americkými vojenskými základňami v iných krajinách ako Spojené štáty a priblížiť si satelitné zobrazenie. a podrobné informácie o každej základni. Nástroj tiež umožňuje filtrovanie mapy alebo zoznamu základní podľa krajiny, typu vlády, dátumu otvorenia, počtu zamestnancov alebo akrov obsadenej pôdy.

Táto vizuálna databáza bola preskúmaná a vyvinutá organizáciou World BEYOND War, aby pomohla novinárom, aktivistom, výskumníkom a jednotlivým čitateľom pochopiť obrovský problém nadmernej prípravy na vojnu, ktorá nevyhnutne vedie k medzinárodnému šikanovaniu, zasahovaniu, hrozbám, eskalácii a masovému zverstvu. Svet BEYOND War dúfa, že ilustrovaním rozsahu vojenského impéria USA upozorní na širší problém vojnových príprav. Ďakujeme davidvine.net za rôzne informácie zahrnuté v tomto nástroji.

Spojené štáty americké, na rozdiel od iných krajín, udržiavajú túto masívnu sieť zahraničných vojenských zariadení po celom svete.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako to vzniklo a ako to pokračuje? Niektoré z týchto fyzických zariadení sú na pôde obsadenej ako vojnová korisť. Väčšina je udržiavaná prostredníctvom spolupráce s vládami, mnohé z nich sú brutálne a utláčateľské vlády, ktoré ťažia z prítomnosti základní. V mnohých prípadoch boli ľudské bytosti vysídlené, aby uvoľnili miesto pre tieto vojenské zariadenia, čím ľudia často pripravili o poľnohospodársku pôdu, pridali obrovské množstvo znečistenia do miestnych vodných systémov a ovzdušia a existovali ako nevítaná prítomnosť.

Americké základne v cudzích krajinách často zvyšujú geopolitické napätie, podporujú nedemokratické režimy a slúžia ako náborový nástroj pre militantné skupiny, ktoré sú proti americkej prítomnosti a vládam, ktoré ich prítomnosť posilňuje.

V iných prípadoch zahraničné základne uľahčili Spojeným štátom začatie a vedenie katastrofálnych vojen, vrátane tých v Afganistane, Iraku, Jemene, Somálsku a Líbyi.

Naprieč politickým spektrom a dokonca aj v rámci americkej armády sa čoraz viac uznáva, že mnohé zámorské základne mali byť zatvorené už pred desiatkami rokov, no byrokratická zotrvačnosť a pomýlené politické záujmy ich udržiavali otvorené. Odhady ročných nákladov pre USA na ich zahraničné vojenské základne sa pohybujú od 100 do 250 miliárd USD.

Pozrite si video o novom základnom nástroji.

kliknite nižšie na hornú časť interaktívnej mapy:

Vojenské impérium USA: Vizuálna databáza

Na mape nájdete aj dve americké základne umiestnené na Slovensku v rámci kontroverznej a kritizovanej DCA zmluvy.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.