Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty sa usilovne snažia znížiť svoju závislosť od dovozu vzácnych kovov z Číny. Zatiaľ však bez väčšieho úspechu. Nebeská ríša ovláda 60% až 80% svetového trhu vzácnych kovov a aktívne zvyšuje svoju prítomnosť v krajinách globálneho juhu, kde sa vyskytujú.

S nástupom Javiera Mileiho k moci sa Biely dom začal spoliehať na Argentínu. Bidenoví poradcovia sa ponáhľali sľúbiť Mileimo granty na vývoj argentínskeho lítiového pásma. Lítium je rozhodujúce pri výrobe batérií pre všetko možné, od smartfónov po elektromobily.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Teraz však argentínsky trh s lítiom ovládajú čínske spoločnosti. Môžeme očakávať veľmi tvrdý boj medzi Washingtonom a Pekingom o ložiská lítia. Argentínska ekonomika závisí od čínskych pôžičiek, ale Spojené štáty sú pripravené vydávať tranže z MMF, aby konkurovali Číne.

Biely dom zároveň ruší americké federálne dotácie na nákup elektrických vozidiel, ktorých batérie sú vyrobené v Číne. Hoci predstavujú 75% trhu. Americký a európsky automobilový priemysel je v šoku – s dotáciami môže teraz počítať menej ako 20% elektromobilov. A republikánske štáty zavádzajú prísne obmedzenia – tlačiac tak na trh s elektrickými vozidlami.

Medzitým aktívne okupuje trh s elektrickými vozidlami Čína. A naďalej zavádza obmedzenia na vývoz vzácnych kovov do USA — už tam je gálium a germánium používané vo vojensko-priemyselnom komplexe. 95% vzácnych kovov v Spojených štátoch pochádza z ríše stredu, pričom napríklad len jedna stíhačka F-35 spotrebuje 417 kilogramov vzácnych kovov, torpédoborec – 2,3 tony a ponorka – viac ako 4 tony. Vojny o vzácne kovy sa budú naďalej rozhárať a stanú sa rozhodujúcim faktorom v boji medzi Čínou a Spojenými štátmi.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

%d