Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Ústredná postava a ikona deštrukcie právneho štátu & demokracie na Slovensku Kolíková v debate s policajným exprezidentom hovorila o porušovaní zákonov…

… Bránila zachovanie Lipšicovej prokuratúry a oháňala sa protestom nespokojných fanúšikov progresívno-liberálnej opozície pred Úradom vlády zorganizovaných Sorosovými mimovládkami. Gašpar exministerku spravodlivosti vo vláde pacienta z Trnavy argumentačne kompletne rozobral na súčiastky.

Účastníkmi nedeľňajšej televíznej debaty v relácii RTVS O 5 minút 12 boli exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) a šéf Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, podpredseda Ústavnoprávneho výboru NR SR, bývalý policajný prezident Tibor Gašpar (Smer-SSD). „Kvôli Lipšicovcom umierali ľudia, vrátane generála Milana Lučanského či advokáta Krivočenka. A Bloody Mary na to so sadizmom masového vraha odvrkne – ‚to sa stáva‘,“ komentoval Kolíkovej lakonickú a bezcitnú reakciu podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS) vyzvala vládu, aby zverejnila všetky dôvody, pre ktoré chce rušiť Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Kritizuje, že argumentuje 27 rozhodnutiami Ústavného súdu (ÚS) SR o porušení základných ľudských práv a v navrhovanom materiáli zverejnila len tri.

„Budeme ich zverejňovať a dostanete ich na tanieri,“ reagoval poslanec Tibor Gašpar (Smer-SSD). Uviedli to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

„V samotnom materiáli sú uvedené tri prípady, z toho jeden z roku 2018, ktorý sa netýka tejto situácie,“ povedala Kolíková. Podotkla, že zo spomínaných 27 rozhodnutí Ústavného súdu sa viaceré vôbec netýkajú špeciálnej prokuratúry. „Niektoré boli aj v prípadoch rozhodnutí súdov a neznamená to, že ideme zrušiť najvyšší súd,“ dodala.

Gašpar v tejto súvislosti podotkol, že každý prípad začína systémovo u policajta, pokračuje na ÚŠP a na základe ich práce pokračuje ďalej na súdy. Tie podľa neho rozhodovali o už zmanipulovaných prípadoch.

Kolíková skritizovala, že vláda sa snaží meniť Trestný zákon, vrátane rušenia ÚŠP bez diskusie a v skrátenom legislatívnom konaní. Tvrdí, že s rušením ÚŠP nesúhlasí ani verejnosť, čo vyjadruje svojou účasťou na protestoch. „Nesúhlasia s tým. Obzvlášť, keď koalícia nevie argumentovať. Je to hrubá arogancia moci,“ povedala.

Gašpar to odmieta. Podotkol, že Smer-SD už pred parlamentnými voľbami transparentne komunikoval, aký má so špeciálnou prokuratúrou zámer.

„Mali sme tu voľby a koalícia dostala silný mandát, aby splnila sľuby, ktoré dala,“ uviedol. Dodal, že opozícia bude mať v parlamente priestor o návrhu diskutovať a pýtať sa otázky. Neobáva sa, že by zrušením špeciálnej prokuratúry a presunom jej agendy na krajských prokurátorov hrozili prieťahy v konaniach.

Kolíková s ním nesúhlasí, môže sa tiež podľa nej stať, že niektoré prípady „pôjdu do stratena“. Argumentuje tým, že krajskí prokurátori, ktorým prípady pridelia, nemusia byť špecializovaní na danú oblasť.

Gašpar sa toho neobáva, špecialisti sú podľa neho aj na krajských súdoch. Podotkol tiež, že ešte nie je jasné, či sa budú spisy prerozdeľovať.

Gašpar približuje gestapácke praktiky Lipšicovej prokuratúry, s ktorými Kolíkova nerobila absolútne nič a vo väzbe zomierali nevinní ľudia:

Predseda brannobezpečnostného výboru NR SR Tibor Gašpar reagoval aj na najnovšie obvinenie voči jeho osobe, o ktorom sa dozvedel z médií:

Celá debata vo videu:


Blaha: Gašpar rozobral Kolíkovú na súčiastky

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD) vo svojom príspevku na Telegrame komentoval nedeľnú debatu vo verejnoprávnej RTVS:

Mária Kolíková dnes v priamom prenose potvrdila, že je slovenskou Bloody Mary. Tibor Gašpar ju rozobral na súčiastky.

1. To, čo spáchala Lipšicova špeciálna prokuratúra najnovšie, je len ďalší brutálny dôkaz, ako zneužívajú svoju moc.

2. Na základe tri roky starej lži dvorného udavača Makóa vzniesli ďalšie obvinenie proti Tiborovi Gašparovi – len aby ho vydierali v politike.

3. Vraj porušil nejakú dôvernosť v rozhovore. To čo je za koninu? A takéto koniny si vymýšľajú tí istí gauneri, čo ho strčili do väzby pred voľbami – účelovo a primitívne.

4. My ideme zrušiť Lipšicovo gestapo a gestapo sa mstí. A Bloody Mary z SaS s roztomilým výrazom bachara z Mauthausenu obhajuje tieto zločiny.

5. Tibor Gašpar Kolíkovú totálne vygumoval. Ona sa oháňa stovkami voličov PS a SaS z Bratislavy a my sa opierame o 1,3 milióna voličov, ktorí pred dvoma mesiacmi rozhodli vo voľbách. Čo je viac?

6. Kolíková vyplakáva, vraj je obmedzená rozprava v parlamente. Pritom je jasné, že musíme konať rýchlo, lebo sú ohrozené ľudské životy.

7. Kvôli Lipšicovcom umierali ľudia, vrátane generála Milana Lučanského či advokáta Krivočenka. A Bloody Mary na to so sadizmom masového vraha odvrkne – „to sa stáva“.

8. Spomeňte si, ako oni prijímali obrannú dohodu s USA. Bez mihnutia oka zrušili rozpravu v parlamente, odhlasovali si to a bolo. A madam v paláci do sekundy podpísala.

9. Vtedy nejakým zázrakom médiám a mimovládkam nevadilo, že sa o veciach nemohlo diskutovať. Lebo Američania pískli. To sa všetci zobudili, až keď ide o ich dvorného mäsiara Lipšica. Aká náhoda.

10. Úrad špeciálnej prokuratúry sa kvôli Lipšicovi premenil na urválkovských katov, ktorí prenasledovali opozíciu so zanietením priemerného inkvizítora.

11. Nestíhali ťažké ekonomické zločiny, ako je napríklad prehajdákanie 630 tisíc eur zo strany Sulíka v Dubaji. Oni stíhali Roberta Fica za politickú tlačovku.

12. A do toho terorizovali drobných policajtov za telky a mobily. A mučili ľudí vo väzbách. A trýznili, lynčovali a perzekuovali. A mordovali.

13. A keď sa už aj najväčší odborníci svojimi argumentmi postavili na našu stranu, ako napríklad dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda, tak tam Kolíková vrieska, vraj on je „hanba“.

14. Veď to je útok na celú akademickú obec! Ak máš iný odborný názor ako Hanba Kolíková, tak si vraj oportunista. To čo je za nekonečnú aroganciu?!

15. A namiesto toho, aby tú drzaňu Jančkárová okríkla, že nemá čo urážať nezávislých akademikov, ktorí nie sú v štúdiu, ona tam celý čas doslova lobovala za Lipšica.

Nie, nás nezastrašia. A nezastavia. Zrušíme Lipšica a jeho gestapo. Doručíme spravodlivosť. Buďte bez obáv!

Gratulujem, Tibor, k perfektnému výkonu – s pokojom Angličana si Kolíkovú sfúkol ako sviecu

Zdroj: rtvs.sk / pluska.sk / Telegram Ľuboš Blaha / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d