Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nastal skutočne čas si položiť úplne jednoduchú otázku: má predseda SNS Andrej Danko nejakú vlastnú historickú úlohu, alebo si len praobyčajne plní vlastnú, súkromnú a čisto osobnú predstavu o politike?, zamýšľa sa na sociálnej sieti ge.v.v. Jozef Viktorín.

Rozmýšľal som dlhšie, či položiť túto otázku verejne, ale všetky kroky SNS a hlavne jej predsedu Danka, nakoľko sú v rozpore s politickou realitou, ma primäli sa ju otvorene spýtať, vysvetľuje ďalej.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Slovenská politika nikdy nebola a nie je Andrej Danko a ani náhodou tento politik nie je jedným zo Svätoplukových prútov. Je „len“ podpredseda NR SR, ktorý je súčasťou vládnej koalície. Nič viac nič menej.

Kroky SNS súvisiace s eurovoľbami, tak ako sme ich mali možnosť odsledovať, sú hlbokým a zákerným postojom ku všetkým národným a vlasteneckým voličom na Slovensku.

Keď počúvam, ako všetci kandidáti SNS do EP unisono vyhlasujú do priestoru, že po prípadnom zvolení do Európskeho parlamentu aj tak nenastúpia, pre mňa je to znak neférovej manipulácie a hry, nie len s voličom SNS, ale s celým národným a vlasteneckým podhubím. To sa konečne rozhýbalo, vykazuje aj prvé zásadné výsledky, ale SNS si stále ide vlastnú nezmyselnú hru, konštatuje generál.

Voličov, o ktorých hovorí nie je podľa neho na Slovensku (na nešťastie) väčšina a tak je nevyhnutné správať sa viac ako obozretne a hlavne správať sa zodpovedne. Aby nedošlo k omylu: v žiadnom prípade nehľadám rozpor medzi národnými silami a už vôbec nechcem žiadne rozpory do týchto voličských skupín vnášať, vysvetlil ďalej.

Naopak, Viktorín to píše, lebo hľadá cestu, ako národné a vlastenecké sily zjednotiť. Pripomína, že to nie je z mojich úst novinka.

„Hovorím o tom od prvého momentu, ako som sa ocitol v politickom priestore. Viem, že sa to dá a že to nie je nereálny sen. V úvode stačí málo – zabudnúť na vlastné ego. To totiž vždy pochováva možnosti zjednocovania. História je plná takýchto príkladov a len múdry a rozhľadený politik, sa z toho dokáže poučiť“

Jednotu národných a vlasteneckých síl máme vo vlastných rukách a myslím, že každý cíti, že je nutná a potrebná.

Po tomto úvode prešiel Viktorín k „komentáru k SNS“: ste súčasť koalície, máte účasť na vládnutí a tak prosím začnite plniť svoje sľuby dané voličom. Európsky parlament nechajte tým, ktorí záujmy občanov Slovenska budú v jeho útrobách v plnej miere strážiť a verne obhajovať.

Platilo to vždy a platí to teda aj v prípade SNS, že na dvoch stoličkách sa sedieť nedá. Asi to cítite, keď vyhlasujete tie tézy o neuplatnení si mandátu, ak by ste boli do EP zvolení, konštatuje.

Zdôrazňuje, že exekutíva je vždy veľká výzva a je to samozrejme aj zodpovednosť. Následne priamo oslovil predsedu SNS: „Tak sa snažte pracovať na tejto úrovni najviac ako sa dá a podporujte národné sily, ktorých zručnosť v obhajobe národných záujmov je už overená. Špeciálne Vám pán Danko, pri všetkej úcte k Vám, chcem povedať, že Slovensko nepotrebuje funkcionárov. Slovensko potrebuje oddaných politikov slúžiacich ľuďom. Zmierte sa s tým, že síce ste sa dostali do koalície, ale sám cítite, že sila Vášho mandátu je povážlivá“.

Predsedu SNS ďalej vyzýva, aby robil veci tak, aby z pozície podpredsedu NR SR nebol dobrým terčom pre liberálnych fašistov, ktorí cez všetky Dankove prešľapy znevažujú činnosť národných síl.

„Skrátka a dobre, nahrávate im na smeč. Skúste len proste byť. Prežívajte a neupriamujte na seba pozornosť. Tým urobíte najväčšiu službu nám všetkým, ktorí sa snažíme získať euromandát na to, aby sme ochránili Slovensko od hrozby ktorú pre nás všetkých predstavuje aktuálna hlúposť Bruselu“, pokračoval v apeli Viktorín.

„Ak pristanete na ich hru – oni to perfídne a rýchlo zneužijú na to, že získajú priestor na nádych a budú sa opäť predierať k moci. Nie preto, že by boli tak dobrí, ale preto, že Vy ste boli tak neschopní. A toto určite Slovensko nepotrebuje. Zažili sme si s nimi svoje. Lebo viete ako vraveli v škole: matematika nepustí. Zamyslite sa prosím a skúste podľa toho fungovať. Inak povedané – nevytvárajte v hlavách občanov stres a chaos“, zanechal na záver radu šéfoci SNS Jozef Viktorín.

facebook / skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d