Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Protislovenské mimovládky financované zo zahraničia sú tými skutočnými “hybridnými zbraňami”, uviedol europoslanec a šéf hnutia REPUBLIKA Milan Uhrík na sociálnej sieti. “Rozrastajú sa, až kým neovládnu štát. Treba si na ne posvietiť”, myslí si.

Zároveň ale upozornil na nové záchranné lano, ktoré “mimovládkarska klika v Bruseli” už vymyslela, ako zákonné požiadavky na zverejnenie svojho zahraničného financovania politickými mimovládkami, financovanými aj zo zahraniči, obísť. “Chcú to robiť cez cezhraničné mimovládky registrované na úrovni EÚ”, informuje.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Uhrík a jeho strany to dávajú do pozornosti z Europarlamentu, aby zákon o zverejnení financovania zahraničných mimovládok, ktorý pripravujú poslanci za SNS, nebol napokon úplne bezzubý.

Podľa Uhríka by preto SNS mala radšej pracovať vo vláde SR a REPUBLIKA v Europarlamente.

Aj ďalší predstaviteľa hnutia Republika, Milan Mazurek a Miroslav Heredoš upozorňujú na chystané zmeny na úrovni Bruselu, ktorý sa snaží na poslednú chvíľu v tomto zložení “uľahčiť fungovanie mimovládok”.

Europarlament schválil novú smernicu, ktorá európskym mimovládnym organizáciam umožní po novom úplne hladké fungovanie v rámci celej EU! Desivé, konštatujú predstavitelia Republiky, ktorí už v parlamentných voľbách razili slogan “ani cent politickým mimovládkam”.

Pripomeňme, že dnes sa musí akákoľvek mimovládna organizácia zaregistrovať vždy v lokálnom štáte, prijať IČO, novú právnu formu a musia robiť auditorované účtovné uzávierky či výročné správy – štát tento sektor v istej miere kontroluje aj cez register zriadený v roku 2018.

Republika ocenila aktuálnu snahu SNS priniesť na stôl zákon o väčšej transparentnosti mimovládok, ale podľa hnutia tento zákon však nerieši podstatu problému a vzhľadom na nové nariadenie EU bude bohužiaľ úplne bezzubý.

“Šorošovská klika totiž v EU zaviedla novú formu mimovládnej organizácie s názvom EURÓPSKE CEZHRANIČNÉ ZDRUŽENIE, čo znamená, že akákoľvek mimovládka založená v EÚ bude mať automaticky posôbnosť po celej únii bez toho, aby musela podstúpiť avantúru registračných úkonov v lokálnom národnom štáte”, vysvetľuje Mazurek.

Podľa neho sa odstráni ekonomická kontrola mimovládnej organizácie na Slovensku, zmažú sa národné hranice, ich význam a naše možnosti na ochranu pred cudzím zasahovaním.

Hnutie Republika upozornilo, že za tento návrh, ktorý je zakotvený v širších cieľoch Európskej zelenej dohody, hlasovali všetci “slovenskí” europoslanci progresívneho razenia – Beňová, Neveďalová, Hajšel, či Bilčík, Jurzyca, Lexmann, Wiezik a Mihál.

Podľa Uhríka, Mazureka a Heredoša “toto musíme okamžite zastaviť, pretože to, čo sa valí z EU na nás je niečo desivé”.

Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 8. júna.

facebook / skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d