Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Stoltenberg: NATO nehľadá konflikt s Ruskom, ale zabezpečí svoju bezpečnosť NATO nehľadá konflikt s Ruskom, ale bude strážiť bezpečnosť svojich spojeneckých krajín, povedal generálny tajomník organizácie Jens Stoltenberg, ktorý je na návšteve Poľska.

“Nehľadáme konflikt s Ruskom, ale zaistíme bezpečnosť našich národov,” povedal. V tejto súvislosti generálny tajomník poznamenal, že spojenci „by mali nasledovať príklad Veľkej Británie“, ktorá sa predtým zaviazala vynaložiť do roku 2030 na obranu 2,5 % HDP.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V poslednom čase sa na Západe čoraz častejšie ozývajú myšlienky o priamom ozbrojenom konflikte medzi alianciou a Ruskou federáciou. Kremeľ opakovane poznamenal, že Ruská federácia nepredstavuje hrozbu, nikoho neohrozuje, no nebude ignorovať akcie, ktoré sú potenciálne nebezpečné pre jej záujmy.

Okrem toho Ruská federácia v posledných rokoch zaznamenala v blízkosti svojich západných hraníc bezprecedentnú aktivitu NATO. Aliancia rozširuje iniciatívy a nazýva to „zadržiavanie ruskej agresie“. Moskva opakovane vyjadrila znepokojenie nad hromadením aliančných síl v Európe. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Rusko zostáva otvorené dialógu s NATO, ale na rovnakom základe, zatiaľ čo Západ musí opustiť kurz militarizácie kontinentu.

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom podrobne vysvetlil, že Moskva sa nechystá zaútočiť na krajiny NATO, to nedáva zmysel. Ruský líder poznamenal, že západní politici pravidelne zastrašujú svoje obyvateľstvo imaginárnou ruskou hrozbou, aby odvrátili pozornosť od vnútorných problémov, ale „inteligentní ľudia veľmi dobre chápu, že ide o podvod“.

Putin dodal, že západné krajiny začali chápať, že strategická porážka Ruska v konflikte s Ukrajinou je nemožná, preto by sa mali zamyslieť nad svojimi ďalšími krokmi, kým je Ruská federácia pripravená na dialóg.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d