Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Juraj Gedra (SMER – SSD) prišiel s potešujúcou správou. Dnes sa koalícii podarilo pokoriť ďalšiu métu v boji proti politickým mimovládnym organizáciám. Týmto je jeden z cieľov, ktorí si dal vládny kabinet strán SMER – SSD, HLAS – SD A SNS naplnený.

„Po tom čo sme prebudovali celý odbor strategickej komunikácie na úrade vlády, dnes vláda SR schválila koncepciu strategickej komunikácie Slovenskej republiky ako kľúčový dokument pre všetky ministerstvá. Som veľmi rád, že naprieč ministerstvami rýchlo vznikla zhoda na tomto spoločnom dokumente, ktorý pripravovali ľudia, experti v kapacitách štátu a nepotrebovali sme žiadne brožúrky od politických mimovládok typu Globsec“, skonštatoval s úľavou Juraj Gedra.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Komunikácia štátu bude odteraz postavená na hodnotách a smerovaní zakotvenom v Ústave Slovenskej republiky, zákonoch Slovenskej republiky, s dôrazom na článok 26. Ústavy, ktorý garantuje slobodu slova a právo na informácie. Záujmy politických mimovládok, ktoré si komunikáciu štátu v minulosti sprivatizovali nebudú mať miesto.

Koalícia zastávala tento postoj dlhšiu dobu, hoci mal aj veľa nepriateľov

„Náš postoj je v tejto oblasti dlhodobo jasný. Strategické veci si má štát držať vo vlastných rukách a nikdy ich nepustiť a práve preto bola moja základná požiadavka pri tvorbe tohto dokumentu, že nesmie obsahovať pojem mimovládna organizácia,“ vyjadril sa Juraj Gedra rezolútne.

„To sa podarilo a som rád, že tento dokument bol jednotne vládou Slovenskej republiky podporený. Skončilo sa obdobie pretláčania jedného jediného povinne správneho názoru v réžii štátu a utláčanie a dehonestovanie iného názoru. V najbližšom období sa strategická komunikácia na úrade vlády okrem svojej agendy zameria  hlavne na rešpekt a toleranciu k inému názoru, pretože len to je cesta ako zmierňovať napätie v spoločnosti, nie cenzúra ale vzájomný rešpekt. Nenávidieť sa len pre iný názor, napríklad na vojnu na Ukrajine alebo očkovanie, je úplne zbytočné a ako spoločnosť nás nikdy nikam neposunie, skôr naopak,“ dodal Gedra na záver svojho vyjadrenia.

hlavnydennik.sk / Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d