Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Andrej Danko (SNS) začal konštatáciu na tému 100 dní vlády úderom do rád opozície. Pozastavil sa nad faktom, ktorý je zjavný celému Slovensku. Neschopnosť rešpektovať výsledky volieb, hysterická snaha o obštrukcie a znemožnenie výkonu vlády pracovať v plnom nasadení je ich jedinou „kreatívnou stratégiou“.

Oľanovské označovanie práce vlády za nedôsledné, pričom práve kvôli nim museli členovia koalície preťahovať rokovania v parlamente do hlbokej noci je charakteristické ich dvojakému metru.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Ja som sám viedol schôdze od jednej do tretej, takže si vyprosím od nejakého idiota Matoviča, že ja chodím po dovolenkách, keď si ich zaplatím za vlastné…“ oprel sa do pitoresknej postavičky slovenskej politiky Andrej Danko. Opozíciu charakterizoval termínom „besná“, vzhľadom na to, že ju najviac zviditeľňujú blázni ako Pročko a Matovič, ktorí potrebujú lekársky dozor.

Opozícia sa nemá čím popýšiť ani z jednej, ani z druhej strany

„Na druhej strane je tu Sulík, ktorý okrem toho, že dvakrát rozbili vládu, nedokázali nič…“ okomentoval Danko výkony zelených liberálov. O Šimečkovi sa vyjadril jasne. Protekčné Mončiči, ktorému ocko vybavil stranu. Bez komentára. Chlapec, do ktorého roky pchali peniaze krkom-zadkom. Protežovaná osôbka, ktorej rozbalia koberec tak rýchlo, aby sa dostal k top štátnikom skôr ako predstavitelia našej vlády.

Kauzu „Semafor“ omieľajú donemoty, no ak Hellebrandt nakazený smrteľne nebezpečnou chorobou, okrem neschopnosti napísať si krátku faktickú poznámku, ohrozí celý parlament, osočujú spolu s médiami vládu, odkiaľ získala informácie o jeho zdravotnom stave.

Úspechy koalície sú prehliadané systematicky

Danko zdôraznil, že jeho strana sa pričinila o vznik Ministerstva cestovného ruchu a športu, ktoré pracuje intenzívne, no opozícia, zasa spolu s médiami, jeho význam spochybňuje a snaží sa ho, prinajlepšom, bagatelizovať. Jediné, čo nezabudnú spomenúť je pozastavenie prílevu financií do absurdných aktivít LGBTI+ spoločností. Postavenie nového Národného múzea alebo rekonštrukcia strechy Národnej filharmónie ich nezaujíma.

Andrej Danko si pripúšťa omyly. Nikto nie je dokonalý

„Samozrejme, aj ja sa pomýlim, sem-tam si pomýlim koncovku. Ale ja som nikdy našu vládu nezradil,“ pripomenul staré dobré zvyky, ktorých sa nevie zbaviť SaS. „To že mám iné názory na Pellegriniho, to je moje právo…“ vyjadril sa predseda národniarov. Neohrozuje tým ale lojalitu voči vláde. Andrej Danko dobre vie, že jeho strana nepôjde do inej vlády než je tá, v ktorej figuruje Smer – SSD.

Za poburujúce považuje aj to, že médiá ako Denník N, SME alebo Aktuality sa vôbec netaja tým, že cieľovo urážajú konkrétnu stranu. Ich chovanie definoval ako správanie jedincov, ktorí „… nemajú kožu na papuli…“ O korporátnymi médiámi velebenej opozícii hovorí ako o bande, ktorá robí hrdinov len keď je v opozícii. Vtedy majú plné ústa demokracie a práva na Slovensku. Akonáhle sa dostanú k moci, prejavia sa ako najtvrdší diktátori. Nie sú schopní akceptovať fakt, že v prípade výmeny vlády sa tak, ako to býva zvykom aj v zahraničí, menia aj vo vysokých štátnych úradoch. Začnú vrieskať a hovoriť o papalášstve a diktatúre vlády. Sami však v minulosti nerobili nič iné.

Čudné ponímanie demokracie

„Demokracia je podľa liberálov nástroj ako rozbiť zásadné princípy fungovania štátu. Liberálna demokracia je blud západných štátov, ktorý vytvára model na rozbitie štátov, aby sa dostali k moci totálni idioti ako bývali ministri. V ktorom normálnom štáte by mohol byť ministrom Budaj?“ pripomenul výsmech slovenskej politiky Andrej Danko. „Ten chlap je úplný zúfalec… Tu bol ministrom životného prostredia? Však to tak aj vyzerá. Tomáš Taraba poukáže aj na ďalšie veci, ktoré Budaj napáchal.“

Prešľapy bývalej vlády médiá mainstreamu prehliadajú. Asi vedia prečo…

Čím to asi je? „Peniaze…“ ozrejmil stav v krátkom Andrej Danko. Sedem a pol milióna € bolo pripravených do Markízy, do TV JoJ. Iba Boris Kollár zhltol do svojho Fun radia 400 000 € a Rádio Expres ďalších 700 000. Za všetkým treba hľadať peniaze. Keď mainstreamu obmedzuje vláda príliv peňazí, začnú útočiť. SNS svoje náklady na predvolebnú propagáciu transparentne preukázala. „Strany“ ako Demokrati, kde sa minulo absolútne zbytočne viac ako 2 000 000 o svojom financovaní mlčia. Odkiaľ boli financovaní KDH nevie nikto. Peniaze do zvončeka asi nedostávali. Financovanie PS nebolo dosiaľ objasnené vôbec.

Mainstream nenávidí otvorene alternatívu, pričom peniaze, vlievané do alternatívy sú v porovnaní s mainstreamom kvapkou v mori. Zvýšenie priazne zo strany sledujúcich voči alternatívne však mainstream berie ako veľmi horký liek.

Vytváranie falošného obrazu Slovenska v zahraničí tiež nie je veľmi chvályhodným faktom, ktorý šíria médiá. Andrej Danko však tvrdí, že najväčším zadosťučinením pre neho samotného je, že skutočné preferencie vlády neklesajú. Hoci sa snaží opozícia organizovať protesty, ich snaha sa míňa účinkom a percentá vláde stále stúpajú. „Pre mňa je obrovským zadosťučinením, keď ma ľudia na ulici stretajú, podávajú mi ruky, objímajú sa so mnou. Mne to naozaj ľudsky pomáha. To, že sme spojili pronárodné sily. To mi robí radosť. Normálny človek si názor urobí. Oni môžu vysielať čo chcú,“ zhrnul zákerné, no márne snahy proopozičného mainstreamu Andrej Danko.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d