Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Voľby sa neodvratne blížia. No europoslanec generál Jozef Viktorín (hnutie Republika) má dojem, že skutočná prezidentská kampaň nie je práve najvýraznejšia. To, čo ho upútalo najviac, je nemá póza, prázdna symbolika jedného z kandidátov na post prezidenta, ktorý ak sa nezmôže na konkrétne vyjadrenia, použije „marketingový ťah“ priamo šokujúcich rozmerov.

Generál Viktorín nemusí veľmi pripomínať, kto je tvorcom tohto úbohého nápadu. Progresívno-liberálna podržtaška Ivan Korčok. Jeho „plamenné vyjadrovanie“ plné udrkotaných prejavov postrádajúcich čo len náznak skutočného sebavedomia oplýva euroterminológiou. Odpozoroval ju z lavíc Európskeho parlamentu, kde ho viac zaujalo, čo všetko potrebuje Ukrajina a čo všetko je schopný urobiť on, ako nový prezident Slovenskej republiky pre tohto priepastného požierača peňazí.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ivan Korčok tvrdí, že je jeho názor pevný. Asi ako vždy…

Politický chameleón si stojí za svojim názorom a pevnou chrbticou. Kto ho sleduje už dlhšie, vie, že sa v jeho prípade dá hovoriť o čomkoľvek inom, iba nie o pevných názoroch. Fakt, že ho zaujíma viac Ukrajina, ako záujmy našej krajiny naznačujú, že hoci má silné dioptrie, nie je mu vôbec jasné, kde sa nachádza.

„Nevenoval sa Slovensku, jeho problémom, ani jeho občanom. Len Ukrajina a dokola to isté. Nespomínal žiadne návrhy pre domácu politiku, neponúkol ani jeden postoj, ktorý by smeroval k zlepšeniu pomerov na Slovensku, nedefinoval svoju rolu v sústave ústavných orgánov. Nič. Riešil iba Ukrajinu,“ bilancuje výkony Korčoka Viktorín. „Napadlo mi, veď dobre, nech má v sebe proukrajinskú energiu – aj ta majú voľby, môže kandidovať tam…“

Čo je dôležité pre Slovensko je irelevantné pre Korčoka

„Občania Slovenska nepotrebujú dvadsaťštyri hodín denne počúvať vojnu podporujúce tézy o Ukrajine a pritom denne cítia, že treba zabrať tu, doma, na Slovensku. Potrebujú a chcú vedieť, čo nová hlava štátu urobí pre nich, pre ich lepší život, pre kvalitnejšiu budúcnosť…“ vysvetľuje skutočnú situáciu Jozef Viktorín.

Pôsobenie Ivana Korčoka bolo vždy iba kariérnym poskakovaním naprieč celým spektrom. Jozef Viktorín mu preto odporúča skôr zmeniť symbol kandidatúry. Nech ním nie sú okuliare, ale jemu tak blízky plaz, chameleón. A čo je podľa Jozefa Viktorína schopný urobiť Ivan Korčok v ich skutočný prospech? Nič, čo by stálo za reč.

„Ivan Korčok svojou minulosťou a svojimi dnešnými postojmi dokazuje, že jediné čo od neho môžu Slováci a Slovenky čakať je, že v ťažkých chvíľach ich s gráciou zradí. Na počkanie a bez mihnutia oka,“ konštatuje Jozef Viktorín.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d