Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ministerka hospodárstva Denisa Saková (HLAS – SD) oznámila, že vláda Slovenskej republiky pripravila pomoc odberateľom tepla v Humennom v prípade, že by ho nevyriešilo samotné mesto či jeho dodávateľ.

Hrozí, že problém mesta Humenné a jeho primátora Miloša Merička, ktorý našla Denisa Saková po jeho nástupe do funkcie na stole, vyústi do zastavenia dodávok tepla pre celé mesto.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Na Ministerstve hospodárstva SR sme od Vianoc pracovali na tom, aby v prípade nedohodnutia nezostali ľudia v Humennom bez tepla. Poverila som vedenie SPP, aby urobili všetko pre to, aby mali garantované platby za plyn a ľudia v Humennom v žiadnom prípade nezostali bez tepla vo svojich domoch a bytoch, avšak v pondelok hrozí zastavenie dodávok. Preto sme dnes na vláde prijali dôležité rozhodnutie. Riešenie tohto sporu, kde sú rukojemníkmi ľudia, by však mal v prvom rade hľadať pán primátor,“ prízvukovala na adresu Miloša Meričku Denisa Saková.

Denisa Saková tiež oznámila dobrú správu obyvateľom z regiónu Hornej Nitry

Vzhľadom na to, že obyvatelia z tohto regiónu si zaslúžia pomoc od vlády aj Ministerstva hospodárstva pri transformácií baní Ministerka hospodárstva hovorila s predsedom dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza Rastislavom Januščákom. Diskutovali o pomoci vlády a Ministerstva hospodárstva pri procese transformácie hornonitrianskeho regiónu. Kabinet v schválenom materiáli z decembra 2023 konštatoval, že pre región má osobitný význam podpora výskumu, vývoja a výroby v tomto regióne. Denisa Saková ocenila aktivitu v spoločnosti Hornonitrianske bane a jej proaktívny prístup k procesu transformácie.

Nový netradičný partner od protinožcov nám bude bránou k rozvíjajúcemu sa trhu s Áziou

Austrália je partnerom, s ktorým rozvíjajúca sa hospodárska spolupráca napomôže zlepšiť kontakty s rozširujúcim sa trhom juhovýchodnej Ázie.

„S austrálskym veľvyslancom Ianom Biggsom som diskutovala hlavne o spolupráci v oblasti výroby batérií. Ďalšou témou bola dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a Austráliou, kde som ho ubezpečila, že Slovensko ako silne proexportná krajina podporuje rozvoj aktívneho zahraničného obchodu. Zhodli sme sa na budúcej spolupráci v oblasti obrannej techniky a obojstranne výhodnej spolupráce smerom do Ázie. Slovensku pomôže využitie dobrých vzťahov Austrálie v tomto regióne,“ skonštatovala Denisa Saková, ktorá je jednou z najaktívnejších súčastí vládneho kabinetu Slovenskej republiky.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d