Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Blaha, Danko a Taraba brutálne naložili progresívnym liberálom, ktorí sa snažia odvolať ministerku kultúry Šimokovičovú.

Pripomenuli im, ako sa oháňajú demokraciou a slobodou, no v skutočnosti sa správajú ako totalitní diktátori, ktorí robia protislovenskú politiku, slúžia Bruselu a Washingtonu, podporujú zvrátenú dúhovú agendu, umlčujú iné názory a vytvárajú v spoločnosti napätie a konflikty.

V Národnej rade (NR) SR sa v piatok 10. mája 2024 začala diskusia k odvolávaniu ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS). Mimoriadnu schôdzu na vyslovenie nedôvery ministerke iniciovali opoziční poslanci za PS a SaS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V úvode rokovania predniesol stanovisko vlády šéf envirorezortu Tomáš Taraba (nominant SNS). Kabinet s návrhom opozície nesúhlasí. Ministerka podľa vlády postupuje vo všetkých krokoch v zmysle programového vyhlásenia vlády. Rozporuje aj ďalšie námietky opozície a odmieta, že by Šimkovičová porušila a naďalej porušuje ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov, a to v súvislosti s účinkovaním v TV Slovan.

Taraba následne v rámci diskusie poznamenal, že PS kritizuje ministerku pre manažérske zlyhania a pritom jeho poslanci neboli schopní na prvý raz podať dostatočný počet podpisov pod jej odvolávanie. Odmieta aj argument opozície, že by rezort pod vedením Šimkovičovej nemal žiadnu víziu. Poukázal na vládny program, ktorý obsahuje aj kapitolu pre kultúru. Odôvodnenie opozície je podľa neho postavené na vode a sú ideologického charakteru.

Vystúpenie Tomáša Tarabu:

Vláda získala mandát aj na zmeny v kultúre. Vyhlásil to podpredseda Národnej rady (NR) SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) v diskusii k návrhu na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS). Kritizoval pritom opozíciu, dôvody na jej odvolanie nepovažuje za opodstatnené. Ocenil, že ministerka sa opozície nebojí a s jej tímom robí na ministerstve dobrú robotu. Kritizoval pritom útoky voči nej, jej rodine a blízkym.

„To nemá úroveň. My sme pred pár mesiacmi získali mandát na to, aby sme robili zmeny aj v kultúre. Vy ste prehrali voľby,“ vyhlásil Blaha a kritizoval opozičné PS. Predstavitelia hnutia podľa neho šíria nenávisť voči Šimkovičovej len preto, lebo chce „chrániť národnú kultúru“. V odôvodnení návrhu na jej odvolanie vidí nezmysly. Podčiarkol, že treba podporovať kultúru, ktorá má hĺbku či národný charakter.

Opozícia podľa neho už unavuje ľudí so šírením svojej ideológie. „Neviete prijať iný názor. V tom je ten problém. A tu je ten zásadný kultúrny rozdiel medzi nami. My máme vlastné vyhranené presvedčenie, sme vlastenci, sme ľavičiari, ale nikdy by sme si nedovolili zatvárať médiá napríklad, ako ste to robili vy. Nikdy by sme si nedovolili zatvárať opozičné weby, a to ste vy robili. A dnes vrieskate o slobode médií,“ uviedol.

Vystúpenie Ľuboša Blahu:

Poslanec Martin Dubéci (PS) diskusii v pléne vyčítal, že vôbec nie je o kultúre. „Ani slovo o platoch v kultúre, ani slovo o infraštruktúre, ani slovo o tom, čo bolo v odôvodnení,“ podotkol. Obdobne to vnímali aj ďalší poslanci PS. Zuzana Števulová (PS) Blahovi vyčítala, že šíri klamstvá a nenávisť.

František Mikloško (KDH) Blahovi pripomenul, že odvádza pozornosť od podstaty problémov. Upozornil tiež, že národná kultúra je univerzálna a nezahŕňa len tú časť, o ktorej vláda hovorí. „Kultúru sa nedá zničiť,“ zdôraznil. Pripomenul jej fungovanie v čase komunizmu i to, že pri jeho páde či pri páde mečiarizmu stáli práve ľudia z kultúry.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) má jasnú podporu klubu národniarov. Vyhlásil to podpredseda Národnej rady (NR) SR a šéf SNS Andrej Danko v úvode diskusie k návrhu na jej odvolanie. Kritizoval opozíciu a apeloval na vzájomný rešpekt.

„Vždy som sa snažil viesť SNS tak, aby sme rešpektovali slabších aj národnostné menšiny a keď niekto má inú orientáciu, snažiť sa pochopiť jeho problémy. Musím povedať, že nie vždy z druhej strany, vašich kamarátov, sme mali pochopenie. Práve vy, ktorí často hovoríte o demokracii, sa správate ako diktátori,“ vyhlásil Danko na adresu opozície a vyčítal jej polarizáciu spoločnosti.

Čo sa týka ministerky Šimkovičovej, Danko je hrdý na jej kroky. Dodal, že chce naďalej podporovať zmeny v rezorte kultúry.

„Úprimne ďakujem ministerke, že so svojim tímom mení ministerstvo kultúry,“ povedal. Ocenil napríklad presmerovanie financií na obnovu strechy budovy Slovenskej filharmónie.

Čo sa týka kritizovaných zmien v kultúrnych fondoch, otvorení sú podľa jeho slov námietkam opozície, ale vyžaduje slušnosť od PS. „Všetko národné je vám smiešne,“ vyčítal im s tým, že pre SNS je Slovensko prvoradé a očakáva rešpekt aj voči ich názoru.

Vystúpenie Andreja Danka:

Zdroj: YouTube PolitiX / bleskovky.sk (1), (2) / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d