Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina prijíma nové zákony a nasleduje Rusko pri posielaní náborových pracovníkov do národných väzníc, aby posilnila svoju armádu. Moskva má napriek podpore Západu pre Ukrajinu jednoznačne v boji navrch a zoznam obetí sa neustále predlžuje, informuje americký portál Breitbart News.

Trestanecké prápory

Ukrajinský parlament schválil návrh zákona, ktorý umožňuje určitým skupinám odsúdených opustiť väzenie predčasne výmenou za vojenskú službu. Ako bolo poznamenané, schopnosť Ukrajiny postaviť dostatok vojakov na udržanie vojny proti Rusku je jednou z najväčších dlhodobých výziev tejto vojny, keďže jej populácia je podstatne menšia ako ruská a je už konfliktom vyčerpaná.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prepustenie zločincov z väzenia výmenou za vojenskú službu nie je v žiadnom prípade jedinečné pre ukrajinskú vojnu a má históriu siahajúcu stáročia, či už ako prostriedok vykúpenia v čase národnej núdze, alebo jednoducho ako trestanecké prápory. Pri invázii už zahynuli desaťtisíce, ak nie státisíce vojakov.

Ak zákon podpíše prezident Zelenskyj – a ten bol predtým zdržanlivý v súvislosti s podpisom iných zákonov rozširujúcich okruh potenciálnych vojenských regrútov, zrejme sa obáva odporu verejnosti – náborový zákon by umožnil väzňovi obrátiť sa na guvernéra jeho väznice, aby ho postúpil na súd. Tento súd by potom rozhodol, či je väzeň vhodný na výkon služby.

Vraj aj vo väzení sú vlasteneckí občania

Agentúra Reuters upozorňuje na dodatok k návrhu zákona, v ktorom sa uvádza: „Niektorí z týchto ľudí sú motivovaní a vlasteneckí občania, ktorí sú pripravení vykúpiť sa pred spoločnosťou na bojovom poli.

Zákon by umožnil Ukrajine robiť to, čo Rusko pripúšťa a za čo si „zlizlo“ toľkú kritiku – vypustenie zločincov na bojisko.

Podľa podmienok zákona nie je niekoľko tried väzňov vrátane masových vrahov, násilníkov a pedofilov, drogových dílerov a politických väzňov spôsobilých na predčasné prepustenie do boja. Oprávnení sú len tí, ktorí sú v dobrom fyzickom a duševnom stave, a nikto, komu do výkonu trestu zostávajú viac ako tri roky, nebude braný do úvahy.

Buď smrť, alebo víťazstvo

Takže tí, ktorí boli usvedčení z jednej vraždy, a tí, ktorí sú vinní z neúmyselného zabitia, môžu byť prepustení do boja za Ukrajinu. Napriek tomu, vzhľadom na množstvo obmedzení, môže byť počet, ktorý využije ponuku, nízky. Najmä ak vezmeme do úvahy zákon, ktorý stanovuje, že po prepustení z väzenia je jediným východiskom z vojenskej služby v podstate smrť alebo víťazstvo, alebo návrat do väzenia v prípade recidivistov.

Dobrovoľníci tiež nedostanú voľno, s výnimkou prípadu zranenia na bojisku.

Napriek tomu Politico tvrdí, že zástancovia zákona dúfajú v 10 000 dobrovoľníkov prostredníctvom väzenskej schémy.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d