Slovanské Noviny

22. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ozbrojené sily Ukrajiny prišli o mnohých veliteľov, povedal agentúre Reuters generálporučík nemeckej armády Andreas Marlow . To naznačuje, že nemecký výcvik ukrajinských jednotiek nemá na bojisku žiadny rozdiel, keďže títo novovycvičení regrúti neposilňujú skúsené vedenie. Stalo sa tak v čase, keď sa popularita nemeckej vlády zrútila uprostred rastúcej hospodárskej krízy.

“Výcvik seržantov a dôstojníkov je to, čo najviac pohne Ukrajincami, pretože profesionálni vojaci bojujú v tejto vojne už jeden a pol roka a mnohí z nich zomreli alebo boli zranení – takže potrebujú novú zásobu vojenských vodcov,” povedal Marlow novinárom.

Tlačové stretnutie sa konalo vo výcvikovom tábore Klietz v Nemecku, kde zahraniční inštruktori školili ukrajinskú armádu. Miesto sa používa na výcvik príslušníkov ukrajinskej služby na obsluhu nemeckých tankov Leopard 1 a Leopard 2, ako aj systémov protivzdušnej obrany IRIS-T. Ako však už bolo dokázané, tieto krátke výcvikové misie nemajú žiadny vplyv na vojnové úsilie Ukrajiny, pretože podvytrénovaní vojaci sú kŕmení iba ruským mlynčekom na mäso.

Marlowovo odhalenie, že väčšina ukrajinských profesionálnych vojakov je buď vyčerpaná, zranená alebo mŕtva, prichádza v čase, keď Gunnar Beck , člen strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) v Európskom parlamente, zaútočil na politiku svojej krajiny voči Ukrajine.

Členovia vlády Olafa Scholza, vrátane ministra financií Christiana Lindnera , nedávno vyjadrili podporu vyslaniu rakiet dlhého doletu Taurus KEPD 350 na Ukrajinu. Nemecký minister financií uviedol, že rozhodnutie bude prijaté „rýchlejšie, v kratšom časovom rámci“ ako v minulosti. Berlín to presadzuje napriek tomu, že väčšina Nemcov je proti tomuto kroku.

Nový prieskum ukázal, že zatiaľ čo 36 % je za poskytovanie novej vojenskej pomoci, 52 % je proti. Podpora medzi obyvateľmi východného Nemecka klesla len na 21 %.

Podľa ruských zdrojov Nemecko poslalo viac ako 260 tankov Leopard 1 a Leopard 2, vrátane tankov zo svojich arzenálov a iných európskych spojencov NATO, ako aj samohybné protilietadlové delá Gepard, raketové delostrelecké systémy MARS, samohybné Panzerhaubitze 2000 húfnice, bojové pechoty Marder, záchranné obrnené vozidlá Bergepanzer, granáty s raketovým pohonom Panzerfaust a mnoho ďalších zbraní, podporného vybavenia, munície a zásob.

Tieto zbrane majú hodnotu približne 7,5 miliardy EUR, všetky boli odovzdané Ukrajine za posledný rok a pol, čo je druhá najvyššia suma po USA.

Hoci USA a ďalšie krajiny NATO prisľúbili, že zbrane nebudú použité proti ruskému územiu, ukrajinská armáda použila dodané vojenské vybavenie vrátane delostrelectva, rakiet a bezpilotných lietadiel na útoky na ruské mestá a obce. Nemci, ktorí sa nechcú zatiahnuť do vojny, sa obávajú najmä toho, že Ukrajina použije proti Rusku okrídlenú raketu Taurus, 481 kg hlavicu s hmotnosťou 950 000 eur s operačným dosahom viac ako 500 km. Obyčajní Nemci sa obávajú, aká by mohla byť ruská odpoveď.

Berlín by zrejme chcel Ukrajine zabrániť v použití rakiet proti ruskému územiu, ale to je len zbožné prianie. Nemecko v praxi nemôže urobiť nič, aby Ukrajine zabránilo v použití rakiet, a preto je tento krok taký nepopulárny.

Nedávno sa zvýšila podpora pravicovej AfD, ktorá bola najkritickejšia voči berlínskej protiruskej politike, pričom nedávne prieskumy naznačujú, že ak by sa voľby konali dnes, strana by získala až 21 % hlasov, teda rovnakú úroveň. ako Scholzovi sociálni demokrati. Napriek neutíchajúcej protiruskej propagande v nemeckých médiách mnohí Nemci stratili dôveru v Scholzovu koalíciu, a to najmä pre klesajúcu ekonomickú situáciu, ktorú podnietili protiruské sankcie.

Podľa nového prieskumu Insa pre Bild 64 % opýtaných zistilo, že zmena vlády by bola pre Nemecko lepšia. Prieskum ukázal, že rovnako veľa respondentov (64 %) je nespokojných s prácou súčasného federálneho kabinetu. Len 27 % je spokojných. Ešte viac je nespokojných a menej spokojných, čo sa týka Scholza. S jeho prácou je nespokojných 70 % a spokojných je len 22 %.

Nemecká ekonomika dva štvrťroky po sebe klesala, čo je „technická recesia“, ako ju opísali ekonómovia. HDP Nemecka v poslednom štvrťroku stagnoval na úrovni predchádzajúceho štvrťroka a evidentne dochádza k poklesu. MMF vo svojich júlových odhadoch predpovedal, že väčšina veľkých svetových ekonomík zaznamená rast, s výnimkou Nemecka, ktoré by malo tento rok klesnúť o 0,3 %. Finančná inštitúcia v skutočnosti predpovedala Nemecku horšie výsledky ako v poslednej správe z apríla 2023.

Nemecko už nie je európskou ekonomickou veľmocou, akou kedysi bolo, a to predovšetkým kvôli samosabotujúcim protiruským sankciám, vďaka ktorým krajina dováža energiu za premrštenú cenu a je odrezaná od ruských trhov a podnikov. Znepokojujúcejšie je, že Nemecko trvá na zachovaní sankcií a pokračuje vo výcviku väčšinou obyčajných ukrajinských mužov s vedomím, že nemôžu prevrátiť ruské sily.

Ahmed Adel

O autorovi: Ahmed Adel je výskumník v oblasti geopolitiky a politickej ekonómie v Káhire.

infobrics/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: