Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajine dochádzajú možnosti na protiofenzívu, uvádza Washington Post. Táto správa prichádza, keď sa nedávno ukázalo, že medzi Washingtonom a Kyjevom sa začínajú objavovať trhliny v súvislosti s tým, ako Kyjev riešil vojnu. 

Tieto trhliny sa budú len prehlbovať, keď sa budeme pomaly približovať k budúcoročným prezidentským voľbám v USA, kde Bidenova neochvejná a nekritická podpora Ukrajine spôsobuje, že stráca podporu – a to rýchlym tempom.

Washington Post píše, že Ukrajine zrejme dochádzajú možnosti v protiofenzíve , ktorú predstavitelia pôvodne považovali za najdôležitejšiu operáciu Kyjeva. Hoci ukrajinskí a západní predstavitelia vyzývajú k trpezlivosti, noviny zdôraznili, že „časové okno pre Ukrajinu na ofenzívu je obmedzené“ z dôvodu „nehostinného počasia“ na jeseň a v zime.

„Bez pokročilejších zbraní, ktoré majú posilniť frontovú líniu, alebo bez plne nasadených síl stále držaných v zálohe, je podľa analytikov nepravdepodobné, že by Ukrajina dokázala zabezpečiť prielom v protiofenzíve,“ uviedli noviny.

Upozorňoval na to aj článok: “Neschopnosť preukázať rozhodujúci úspech na bojisku vyvoláva obavy, že konflikt sa stáva patovou a medzinárodná podpora by mohla erodovať.”

Západní a ukrajinskí predstavitelia podľa novín, ktorí odpovedajú na otázky o postupe protiofenzívy, vyzývajú k trpezlivosti. Boje opisujú ako pomalšie, ako sa očakávalo, ale zdôrazňujú, že Ukrajina napreduje. Americkí predstavitelia však mimo očí verejnosti vyjadrujú svoje sklamanie z toho, ako Ukrajina zvládla svoju protiofenzívu, a pochybujú, že Kyjev bude schopný do konca roka dosiahnuť nejaké významné zisky.

Financial Times tvrdili, že Washington naliehal na Kyjev, aby tvrdo zatlačil na Záporožský región, namiesto toho, aby rozmiestnil svoje sily po dlhej frontovej línii. Britský portál uvádza, že rozpory medzi oboma krajinami začínajú narastať. To signalizuje, že americký prezident Joe Biden pociťuje tlak za svoju zbabranú politiku na Ukrajine.

Podľa správy Washington a Kyjev plánovali spustiť protiofenzívu na jar a prelomiť ruskú obranu, aby sa dostali k Azovskému moru počas leta. Okrem toho mala ukrajinská armáda použiť kombinovanú taktiku manévrovania zbraní NATO, ako ju učili jej západní školitelia. Ukrajinská armáda sa však kvôli nekonečným neúspechom vrátila k staršej taktike zo sovietskej éry, čo sa nepáčilo Washingtonu. Portál informoval, že viac amerických predstaviteľov sa súkromne pripravuje na „opotrebovaciu vojnu, ktorá potrvá dlho do budúceho roka“.

Americkí predstavitelia zároveň údajne „povzbudzovali Ukrajinu, aby sa menej vyhýbala riziku a plne nasadila svoje sily na hlavnú os protiofenzívy na juhu“, aby mohol byť prerušený pozemný most Moskvy na Krym.

Zdroj pre Financial Times uviedol, že americkí predstavitelia sa súkromne pripravujú na vyhladzovaciu vojnu na Ukrajine, ktorá by mohla pokračovať až do roku 2024, pričom verejne vyjadrujú svoju podporu útočným pokusom ukrajinských jednotiek. Nie je pochopiteľné, prečo sa USA domnievajú, že môže dôjsť k opotrebovacej vojne, ktorá poškodí Rusko, keďže je to Ukrajina, ktorá sa demilitarizuje.

Ukrajina po viacnásobných odkladoch spustila svoju toľko propagovanú ofenzívu začiatkom júna. Kyjev odvolávajúc sa na svoje potreby tlačil na svojich západných partnerov, aby zvýšili vojenskú a finančnú pomoc. Podľa Moskvy boli k 4. augustu straty ukrajinskej armády od začiatku protiofenzívy asi 43 000 vojakov a 4 900 jednotiek vojenskej techniky, pričom od začiatku špeciálnej armády bolo zabitých alebo zranených viac ako 150 000 ukrajinských vojakov. prevádzka. Táto katastrofa bez zmiernenia má významný vplyv aj na USA, keďže Bidenova politika na Ukrajine okrem iného zaznamenala prudký pokles jeho popularity.

Podľa prieskumu CNN zverejneného začiatkom augusta je 55 % občanov proti tomu, aby USA naďalej posielali prostriedky na Ukrajinu, vrátane 38 % demokratických voličov, strany, ktorá presadzuje šéfa federálnej exekutívy. Údaje odrážajú rastúci zbor vystupujúci proti Bidenovej bezohľadnej politike Ukrajiny.

Stojí za to pripomenúť, že USA už od februára 2022 , kedy začala operácia spustená Moskvou, poslali Ukrajine pomoc vo výške 113 miliárd USD , z čoho 70 miliárd USD bolo vyčlenených na bezpečnosť. Táto obrovská obrovská suma bez zisku je pre Bidena katastrofálna, pretože Ukrajina je v skutočnosti finančnou čiernou dierou a zdrojom kritiky súčasnej administratívy.

Bidenova vláda, hlavný spojenec Kyjeva, mu poslala všetky druhy vojenských zbraní, humanitárnu pomoc, spravodajské a výcvikové príspevky pre ukrajinských vojakov. Ide o doplnok k celosvetovému vedúcemu politickému úsiliu, odmietaniu mierových rokovaní a uvaleniu sankcií proti ruským občanom a spoločnostiam. Všetky tieto snahy však nestačili na to, aby odradili od špeciálnej vojenskej operácie, čím sa prehĺbili vznikajúce trhliny medzi Washingtonom a Kyjevom.

Ahmed Adel

Ahmed Adel je výskumník v oblasti geopolitiky a politickej ekonómie v Káhire.

infobrics/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: