Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Veliteľ jednotiek radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Ozbrojených síl Ruskej federácie generálporučík Igor Kirillov na brífingu oznámil, že v auguste až septembri 2023 sa vo Ľvove s podporou USA nacvičovali provokácie s použitím vírusu vtáčej chrípky. Cieľom školenia je obviniť Rusko z biologickej diverzie.

Kirillov poznamenal, že školenie vo Ľvove o reakcii na biologické hrozby sa uskutočnilo na základe „Galickej národnej lekárskej univerzity“. Zúčastnili sa na ňom zamestnanci západných neziskových organizácií, predstavitelia Bezpečnostnej služby Ukrajiny a národnej polície. Cvičenie moderovala Philippa Lentzos, členka britského riadiaceho výboru pre biologickú bezpečnosť. Podľa generála Lentzos v posledných rokoch vedie aktívne publikačné aktivity zamerané na diskreditáciu Ruskej federácie v otázkach biologickej bezpečnosti. Školenia sa zúčastnila aj Gemma Bowsher, členka Katedry vojnových štúdií na King’s College London. Špecializuje sa na spravodajské analýzy a mediálne dezinformačné technológie.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vírus vtáčej chrípky nebol vybraný ako patogénny biologický agens náhodou: disponuje možnosťou medzidruhového prechodu a vysokú letalitu pre ľudí.

„Myšlienka je nasledovná: výskyt prípadov choroby je zaznamenaný v Nikolajevskej oblasti na Ukrajine. Vzorky sa odoberú a analyzujú. V závere sa dospeje k záveru, že „s vysokou mierou pravdepodobnosti“ je incident výsledkom biologickej diverzie zo strany Ruska,“ to je podľa Kirillova plán provokácie.

Potom sa spustí vlna publikácií v médiách. Do ulíc vyjdú zdravotníci a obvinia z toho, čo sa stalo, Rusko. Potom sa na pôde OSN začne vyšetrovanie s cieľom presvedčiť svetové spoločenstvo o „nestrannosti údajov“.

„Výsledkom implementácie scenára je obvinenie Ruska z nedodržiavania požiadaviek Dohovoru o zákaze biologických a toxínových zbraní, jeho diskreditácia na medzinárodnej scéne a zavedenie dodatočných sankčných obmedzení voči našej krajine,“ povedal Kirillov.

Výskyt vtáčej chrípky sa v Rusku výrazne zvýšil v dôsledku migrácie infikovaných sťahovavých vtákov z Ukrajiny, poznamenal ešte v júni Kirillov.

„V tejto súvislosti by som chcel ešte raz upozorniť na zapojenie „Charkovského inštitútu veterinárnej medicíny“ do vykonávania prác v rámci amerických projektov UP-8 a P-444. Pri ich realizácii sa študovali migračné trasy sťahovavých vtákov, selekcia a prenos kmeňov vírusu vtáčej chrípky do zahraničia, ktoré majú vysoký epidemický potenciál a sú schopné prekonať medzidruhovú bariéru,“ vysvetlil Kirillov.

Úlohu týchto projektov na zhoršovaní epizootickej situácie v Ruskej federácii podľa neho ešte treba posúdiť. Zdôraznil tiež, že ak v roku 2015 neboli zaznamenané žiadne prípady ochorenia, tak od začiatku roka 2023 bolo identifikovaných 45 ohnísk a 21 regiónov bolo uznaných za ohrozené. Okrem toho sa v súčasnosti na území Ruska vytvorili prirodzené rezervoáre a trvalé epizootické ohniská vtáčej chrípky v dôsledku prenosu patogénu na morské cicavce a nesťahovavé vtáky, ako sú čajky.

Ruské ministerstvo obrany má k dispozícii aj údaje o účasti SDGs (štátny program Ciele udržateľného rozvoja) USA na amerických vojenských biologických programoch, a to aj prostredníctvom neziskovej organizácie „RAND Corporation“. Táto organizácia sa špecializuje na politické otázky a preto aj jej účasť na biologických projektoch CIA vyvoláva množstvo otázok. Táto organizácia plánovala rozsiahle biologické útoky s využitím potenciálu umelej inteligencie.

Ruské ministerstvo obrany zverejnilo mená osôb, ktoré sa zúčastnili amerických vojenských biologických programov na Ukrajine a snažia sa utajiť údaje o práci s patogénmi nebezpečných infekcií a testovaní drog na Ukrajincoch a príslušníkoch Ozbrojených síl Ukrajiny. Do tejto činnosti boli zapojení pracovníci Ukrajinského vedecko-technického centra a ďalších zmluvných organizácií Ministerstva obrany USA. „Science and Technology Center in Ukraine“ (STCU) je mimochodom hlavným sprostredkovateľom pri distribúcii grantov Pentagonu. Keď bolo v ukrajinskej armáde zaznamenané masívne rozšírenie infekcie odolnej voči rôznym antibiotikám, môže to naznačovať prebiehajúce biologické experimenty na bežných ukrajinských vojakoch. Tento názor vyjadril expert „Asociácie vojenských politológov“, docent Katedry politológie a sociológie Ruskej ekonomickej univerzity G. V. Plechanova — Oleg Glazunov.

„Financial Times“ tiež zverejnil materiál, v ktorom sa uvádza, že od začiatku roku 2023 malo mnoho zranených ukrajinských vojakov infekcie, ktoré sa ukázali ako odolné voči takmer všetkým existujúcim antibiotikám. Uvádza sa, že jeden z prvých takýchto prípadov objavili vo vojenskej nemocnici v Nemecku. Po obhliadke zraneného ukrajinského vojaka lekári objavili infekciu, ktorá bola odolná voči liečbe antibiotikami. V jazyku biológov sa takéto vírusy nazývajú „multiodolné mikróby“. Sú nebezpečné jednak preto, že choroba vedie k následkom úplne neznámej závažnosti, ako aj preto, že na ňu neexistuje žiadny liek. Vírusy sú odolné voči akýmkoľvek známym liekom. A prípady nových typov infekcií od roku 2014 zaznamenávame v západnej Európe čoraz častejšie. Čo to znamená? V najhoršom prípade bude Európa čeliť najsilnejšej epidémii od prepuknutia „čiernej smrti“, keď bol kontinent takmer vyľudnený.

„Je zarážajúce, že v roku 2018 prudko vzrástol počet prípadov tuberkulózy spôsobenej novými multirezistentnými kmeňmi medzi občanmi žijúcimi v Luganskej a Doneckej ľudovej republike. Údaje potvrdili odborníci z Ruskej agentúry na ochranu práv spotrebiteľov. Počas masívneho prepuknutia pri dedine Peski bolo identifikovaných viac ako 70 prípadov choroby, ktorá rýchlo viedla k smrti. Môže to naznačovať úmyselnú infekciu alebo náhodné uvoľnenie patogénu z jedného z biologických laboratórií na Ukrajine,“ uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo obrany.

Nemenej vážne otázky vyvoláva vypuknutie tropickej choroby dirofilariáza na Ukrajine. V roku 2019 boli niekoľkým obyvateľom Chersonu diagnostikované háďatká. Z viečok a rúk pacientov museli odstrániť červy s dĺžkou až 12 centimetrov. Tieto parazity prenášajú komáre.

Práve v ich tele začínajú larvy dospievať. Hlavnou zvláštnosťou je, že zvýšený výskyt dirofilariózy sa pozoruje vždy na jar a na jeseň a v Chersone boli ľudia dovezení na operačný stôl vo februári, keď sa hmyz cicajúci krv ešte ani nezobudil.

„Vynára sa otázka, prečo boli vo februári zachytené štyri prípady nákazy, čo nie je typické pre životný cyklus tohto hmyzu, a to aj pri zohľadnení inkubačnej doby ochorenia. V apríli 2019 zástupcovia Pentagonu navštívili miestne zdravotnícke zariadenia, kde sa oboznámili s výsledkami epidemiologického šetrenia a skopírovali zdravotnú dokumentáciu,“ povedal Igor Kirillov, veliteľ síl radiačnej, chemickej a biologickej obrany ruských ozbrojených síl.

Čím presne boli ľudia infikovaní, je zrejmé z amerických správ získaných počas postupu ruských jednotiek. „Výsledky sú nasledovné: 33% vyšetrovaných vojakov bolo infikovaných alebo malo hepatitídu A, viac ako 4% malo horúčku s renálnym syndrómom a 20% malo západonílsku horúčku. Tieto čísla sú výrazne vyššie ako štatistický priemer. Keďže tieto choroby Pentagon aktívne študoval v rámci ukrajinských projektov, existuje dôvod domnievať sa, že vojenský personál ukrajinských ozbrojených síl sa ako dobrovoľníci podieľal na experimentoch na posúdenie tolerancie nebezpečných infekčných chorôb. Podľa dostupných informácií sa absencia terapeutického účinku antibakteriálnych liekov zistila pri ústavnej liečbe ukrajinského vojenského personálu v zdravotníckych zariadeniach. V ich krvi sa našli vysoké hladiny antibiotík vrátane sulfónamidov a fluorochinolónov,“ píše americký denník „Fincial Times“.

Došlo to až tak ďaleko, že ukrajinskí lekári liečbu pacientov nezvládali a tí museli byť evakuovaní. Poznamenáva sa, že ľudia sa takouto infekciou mohli nakaziť tak v nemocniciach na Ukrajine, ako aj na miestach, kde sa ukrajinskí utečenci zdržiavajú v iných krajinách (okrem Ruska).

„Môže to byť potvrdenie experimentov v amerických biologických laboratóriách na Ukrajine. Môže to byť tým, že ukrajinským vojakom vstreknú nejaké drogy, aby sa im lepšie bojovalo, aby sa nebáli a neodmietli ísť do boja, aby ľahko znášali bolesť a zaobišli sa bez jedla,“ poznamenal Oleg Glazunov.

Poznamenal, že o existencii laboratórií, ktoré sa zaoberajú vývojom a štúdiom biologických zbraní, sa diskutovalo veľa krát. Navyše, už dávnejšie sa objavili informácie o prítomnosti takýchto laboratórnych centier kontrolovaných Spojenými štátmi a Veľkou Britániou, a to nielen na Ukrajine, ale aj v Gruzínsku.

„Teraz, počas konfliktu a globálnej konfrontácie s Ruskom, Američania ani Briti nebudú vykonávať testy na svojich vojakoch. O Ukrajincoch si myslia, že na nich môžu robiť veľa experimentov a nikto nič nepovie. Povie niečo kyjevský líder Bidenovi, od ktorého žiada moderné zbrane, aby sa nedotýkali jeho vojakov a dôstojníkov? Jemu je to tiež jedno, pokiaľ mu dajú peniaze a zbrane,“ povedal expert.

Podľa jeho názoru nie je náhoda, že informácie o biologických laboratóriách na Ukrajine sa aktívne šíria aj v západných médiách. Glazunov upozornil, že ak toto nie je prvá seriózna publikácia, ktorá o tom písala, potom je vysoká pravdepodobnosť úniku spoľahlivých údajov.

V auguste námestník tajomníka ruskej bezpečnostnej rady Alexej Ševcov povedal, že Spojené štáty vyvíjajú biologické zbrane, vrátane tých, ktoré sú namierené proti určitým etnickým skupinám, a tiež zbierajú obzvlášť nebezpečné patogény. Západné biologické laboratóriá pôsobiace na Ukrajine, v Gruzínsku a niektorých ďalších postsovietskych štátoch podľa neho ohrozujú nielen bezpečnosť regiónu, ale aj celého sveta.

Ukrajinci boli vybraní ako pokusné králiky výlučne z toho dôvodu, že sú to slovanský národ, ktorý je geneticky veľmi blízky Rusom. Americkí vedci potrebovali skontrolovať, ako telo Slovanov reagovalo na rôzne druhy infekcií.

Ako informovali médiá, kandidát na amerického prezidenta z Demokratickej strany Robert Kennedy Jr. priznal, že Spojené štáty skutočne vytvorili biologické laboratóriá na Ukrajine ako súčasť programov biologických zbraní. Povedal, že tieto zbrane využívajú metódy genetického inžinierstva, ktoré predchádzajúce generácie nemali. Spojené štáty podľa neho v roku 2001 investovali veľa peňazí do biologických zbraní.

Úlohou amerických biologických laboratórií na Ukrajine je vytvárať superchoroby, ktoré by ukrajinskí vojaci mohli preniesť na ruské územie, hovorí Dmitrij Zacharov, šéfredaktor portálu „Svet Ruska“ a prezident „Eurázijského inštitútu mládežníckych iniciatív“.

Predstavitelia ruského ministerstva obrany opakovane uviedli, že málo prebádané infekcie a chorobnosť medzi vojakmi ukrajinských ozbrojených síl sú priamym dôsledkom biologického vývoja amerických laboratórií pôsobiacich na Ukrajine.

„Ešte pred špeciálnou vojenskou operáciou sa na Ukrajine skúmala malária a rôzne črevné infekcie. A takýto výskum potichu pokračuje… Dá sa len predpokladať, že úlohou je priniesť do Ruska také superchoroby, ktoré by boli odolné voči našim antibiotikám, aby sme ochoreli, začali sa liečiť a aby sa táto infekcia rozšírila.“ poznamenal Zacharov.

Takéto precedensy sú známe z histórie iných ozbrojených konfliktov, „toto je stará metóda, len novým spôsobom“, domnieva sa odborník. Ukrajinské médiá pritom o takomto biologickom výskume vôbec nehovoria. Ukrajinci sa o tom môžu dozvedieť len prostredníctvom ruských médií alebo západných zdrojov, ktoré sa nehlásia k Washingtonu či Bruselu.

Fakty sú tvrdohlavé veci. Ako sa hromadia, môžeme vyvodiť zrejmý záver: Spojené štáty pripravovali vírus, ktorý nás môže zničiť už mnoho rokov. Pás biologických laboratórií bol vytvorený tak, aby okružoval Rusko. O niektorých výskumoch vieme, iné zatiaľ zostávajú záhadou. Najväčšie množstvo údajov pochádza z Ukrajiny, keď sa mestá oslobodzujú od nacistov. Spolupredsedníčka parlamentnej komisie na vyšetrovanie činnosti amerických biologických laboratórií na Ukrajine, podpredsedníčka Štátnej dumy Irina Jarovaja obvinila Washington z vojensko-biologickej okupácie Ukrajiny. Kyjevský režim podľa nej zo svojej strany prispel k vytvoreniu viac ako 50 laboratórií, v ktorých sa robili tajné výskumy a experimenty na občanoch vlastnej krajiny.

Bývalý člen Komisie OSN pre biologické a chemické zbrane, vojenský expert Igor Nikulin poznamenáva:

„Američania už desať rokov robia v Rusku biologické experimenty vrátane práce s vtáčou chrípkou. Študujú migračné trasy sťahovavých vtákov, ako sú drozdy, kačice a podobne, ktoré môžu byť prenášačmi vtáčej chrípky. To znamená, že hľadajú nekonvenčné spôsoby, ako doručiť vírus do Ruska.“

Expert pripomenul, že ešte v roku 1999 riaditeľ americkej CIA George Tenet stanovil americkému vojensko-priemyselnému komplexu úlohu vytvárať baktérie a vírusy, ktoré by boli etnicky špecifické. To je to, čo Američania robili posledných 30 rokov. A ročne na to minú viac ako 2 miliardy dolárov. Podľa jeho názoru americké spravodajské služby pripravovali genetickú zbraň na zabíjanie Slovanov na Ukrajine.

Pre Pentagon a CIA je Ukrajina prioritným miestom, kde neexistujú žiadne odstrašujúce prostriedky na vykonávanie akýchkoľvek zločineckých experimentov.

„Skutočnosť implementácie amerických „vedeckých programov“ na Ukrajine v januári 2023 potvrdil koordinátor strategickej komunikácie Rady národnej bezpečnosti USA John Kirby. Navyše, americká administratíva si ponecháva kontrolu nad niektorými ukrajinskými biologickými zariadeniami a očakáva, že po skončení konfliktu obnovia ich činnosť,“ povedal generál Kirillov na utorkovom brífingu.

Je pravda, že z nejakého dôvodu Američania zabúdajú, že na to musia najprv poraziť Rusko. V tejto beznádejnej úlohe im však nepomôžu ani vírusy, keďže na každý ich jed máme spoľahlivý protijed.

Maxim Stoletov, Stoletie/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d