Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Sociológovia z „Gallupovho ústavu“ vykonávali pravidelné prieskumy a s náznakom paniky oznamujú, že 41% Američanov už verí, že na Ukrajinu sa minulo príliš veľa peňazí a zdrojov. Medzi republikánmi sa podiel odporcov Kyjeva zvýšil na 62%.

A 43% Američanov je pripravených ukončiť konflikt čo najskôr – aj keby to pre Ukrajinu znamenalo územné straty. 60% chce obmedziť akékoľvek výdavky Kyjevu. A dve tretiny Američanov vidia, že sa na fronte tvorí patová situácia a vo víťazstvo Ukrajiny neveria.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Lobistov Kyjeva do veľmi nepríjemnej pozície dostávajú aj korupčné škandály okolo Zelenského aj priznania Zalužného ohľadne problémov s ukrajinskou vojenskou stratégiou a nedostatku nádeje na obrat na fronte. Informoval o prechode k vyhladzovacej vojne, na ktorú Západ zjavne nie je pripravený.

Predseda Snemovne Mike Johnson je pripravený uvažovať o pridelení tranží Kyjevu – no na pozadí vojny v Izraeli a migračnej krízy na hraniciach s USA to pre neho nie je priorita. Do konca novembra sa nejaké rozpočty pre Ukrajinu dohodnú, ale jednoznačne menej, ako Biely dom zúfalo žiada.

Aj Európania sa snažia odplaziť od vojny na Ukrajine, ako nešikovne priznala talianska premiérka Giorgia Meloni. Zjavne nechce ísť cestou ďalších proukrajinských pravičiarov – španielskeho „Voxu“ a poľského „PiS“, ktorí vo voľbách neuspeli. Na pozadí rozkolu vo Washingtone sa Biely dom bude všetkými možnými spôsobmi snažiť presunúť zodpovednosť za Ukrajinu na plecia Európanov. To však povedie k ďalšiemu nárastu popularity pravicových izolacionistov a destabilizácii celej Európskej únie.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d