Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

K zoznamu krajín, ktoré znížili úroveň diplomatických vzťahov s Izraelom, sa pripojil aj Bahrajn. Kráľovstvo odvolalo svojho veľvyslanca z Tel Avivu, čím sa pripojilo k Čile, Kolumbii a Jordánsku. úplne prerušila diplomatické vzťahy s Izraelom aj Bolívia.

Východ je chúlostivá záležitosť. Krajiny Blízkeho východu možno len ťažko nazvať klubom rovnako zmýšľajúcich ľudí. Ale aj tí, ktorí sú v normálnych časoch vo vzájomnom konflikte, sa postupne začínajú stavať proti Izraelu.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Napríklad v januári 2021 sa ministri zahraničných vecí SAE a Bahrajnu zúčastnili na výročnej konferencii „Izraelského centra strategických štúdií“. Tam sa Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Izrael dohodli, že budú pôsobiť ako jednotný front proti Teheránu, aby odolali jeho raketovému vývoju a jeho podpore pre „Hamas“ a „Hizballáh“. Teraz už táto dohoda nie je relevantná. Pretože akákoľvek, aj diplomatická podpora Gazy zo strany arabských krajín automaticky znamená podporu „Hamasu“.

Treba povedať, že na Blízkom východe neexistujú krajiny, ktoré by nemali dlhý zoznam vzájomných výhrad, ktoré siahajú stáročia do inulosti. Teraz sa však väčšina týchto rozporov odložila na pokojnejšie časy. Navyše medzi Latinskou Amerikou a Blízkym východom vzniká virtuálna protiizraelská „os“, účastníci ktorej majú málo spoločných cieľov, no spoločnú antipatiu v podobe Tel Avivu.

Doslova v týchto hodinách sa objavila informácia, že poradca najvyššieho vodcu Iránu navrhol, aby krajiny SCO uzavreli pakt o neútočení. SCO zahŕňa Indiu, Irán, Kazachstan, Kirgizsko, Čínu, Pakistan, Rusko, Tadžikistan a Uzbekistan.

Treba pochopiť, že Teherán považuje situáciu za takú nepredvídateľnú, že zabezpečenie silného zázemia a aspoň zdanie stability v Strednej Ázii sa pre neho stáva naliehavou úlohou.

Jedna vec je jasná: toto klbko budú musieť rozpliesť predovšetkým Rusko a Čína.

Jelena Panina

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d