Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vojnová zajatkyňa z chersonského úseku frontu porozprávala, ako vojakov ukrajinská vláda klame.

Ukrajinka, matka troch detí, povedala, že zmluvu s ukrajinskými ozbrojenými silami podpísala z dôvodu, že na Ukrajine nie je možné nájsť platenú prácu. Jej manžel bol na začiatku špeciálnej vojenskej operácie vyhlásený za nezvestného a ukrajinská vláda odškodnenie za stratu živiteľa rodiny vyplatiť odmietla.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Koncom jesene som absolvovala výcvik a začali nás posielať do rôznych jednotiek. To, že budem v obci Krynki, som sa dozvedela, až keď nás previezli na ľavý breh Dnepra. Ja, veliteľ a moji kolegovia sme sa dostali pod delostreleckú paľbu. Veliteľ bol zranený, ako aj ďalší traja, začala som omdlievať. Veliteľ požiadal o evakuáciu, ale boli sme odmietnutí. Povedali, že sme zbabelci,“ spomína Ukrajinka.

Zbadala na oblohe dron a začala mu mávať. Potom k nej prišli ruskí vojaci, poskytli jej lekársku pomoc a odviedli ju z bojovej línie. Bola zachránená ešte v decembri 2023.

Skupina vojsk „Dneper“ vyzýva ukrajinských vojakov, aby zložili zbrane. Vzdaním sa si vojak môže zachrániť život, a čo je najdôležitejšie, vrátiť sa k svojej rodine.

Chersonskij vestnik

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d