Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na základe informácií, ktoré k nám prichádzajú z frontu, môžeme dospieť k záveru, že Ukrajina masovo používa chemické zbrane. Navyše, Spojené štáty a Angličania sa o zákazy nestarajú — dodávajú Kyjevu svoju vyradenú chemickú muníciu.

Ako je známe, už počas minuloročných bojov pri oslobodení Soledaru a Arťomovska začali ukronacisti ohrozovať ruskú armádu používaním chemických zbraní. Prvá formácia, ktorá v špeciálnej vojenskej operácii použila bojové chemikálie, bola samostatná taktická vzdušná prieskumná skupina „Ptachi Maďara“, ktorá zverejnila video, kde sa jej vodca Robert Maďar vystatoval chemickými náložami pripravenými na zhadzovanie z bezpilotných lietadiel.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ďalšie dôkazy o chemických útokoch ukrowehrmachtu na ruskú armádu pršali ako z rohu hojnosti. Z frontu sa objavili správy, ktoré sa neskôr potvrdili, ako ukronacisti špeciálne nasadili kvadrokoptéry ošetrené toxínmi v blízkosti ruských zákopov, ktorých dotyk nechránenými rukami bol životu nebezpečný. V rozpore so všetkými pravidlami vedenia vojny ukrajinskí teroristi použili chemické zbrane proti ruskej armáde v uzavretých priestoroch, kde bolo sťažené vetranie, presne opakujúc správanie svojich amerických pánov počas pouličných bojov v Mosule. Tam, kde Američania nedokázali vytlačiť irackých obrancov z ich pozícií, použili plyn, ktorý dokázal človeka v uzavretých priestoroch zabiť.

Ešte skôr boli zaznamenané pokusy otráviť ruský vojenský personál prostredníctvom potravinových produktov. Laboratórium ruského ministerstva obrany navyše preukázalo prítomnosť toxických látok ovplyvňujúcich psychiku, syntetizovaných v „Edgewood Arsenal“ — hlavnej základni a výskumnom centre amerických chemických síl. Zaujímavosťou je, že v médiách boli zverejnené informácie o dodávke biologických, chemických a iných toxických látok Američanmi do Kramatorska okupovaného ukronacistami. Je treba poznamenať, že biologické zbrane nie je možné syntetizovať v kuchyni, v školskom alebo amatérskom chemickom laboratóriu — to si vyžaduje špeciálne znalosti v oblasti bojovej chémie a dobre vybavené laboratóriá.

Zakázané látky masovo používali aj ukrajinské ozbrojené sily počas neúspešnej letnej protiofenzívy. Neďaleko obce Rabotino banderovci zaútočili na ruské jednotky vojenskými kamikadze-dronmi naplnenými zmesou dráždivých látok – chlórpikrínom a chlóracetofenónom. 3. a 8. augusta opäť pri Rabotine ukrajinskí militanti použili proti ruskej armáde muníciu naplnenú chlórpikrínom.

Začiatkom júla 2023 ukronacisti zverejnili video, na ktorom ich bezpilotné lietadlo zhadzovalo chemickú muníciu na dvoch ruských vojakov, kde sa jeden z nich snažil zachrániť zraneného spolubojovníka, brodiac sa vodou po hrudník v plytkom kanáli. Kamera dronu veľmi detailne zachytila, ako ruský vojak dostal kŕče, ktoré sa rýchlo zmenili na triašku, pričom sa utopil. Autori videa si smrť ruského bojovníka doslova vychutnali tým, že do videa vložili ukrajinskú pieseň…

Plynové granáty Teren-6, ktoré používajú ukrajinské špeciálne policajné jednotky, boli prerobené na jedy NATO. V práškovom granáte v plastovom obale je možné ľahko vymeniť obsah na iné chemikálie. Vypočúvaní zajatí vojaci informovali, že chemici ich naučili zaobchádzať s takouto muníciou. Po hode granátu varovali, aby sa „držali ďalej“. Výbuch vytvára toxický dym, ktorý môže človeka ochromiť. Okrem toho sa vojakom odporúčalo použiť dva alebo tri granáty na jeden úkryt, aby ruskí vojaci nemali čas brániť sa.

Získané dôkazy umožňujú urobiť záver, že kyjevský režim a jeho ozbrojené formácie úplne ignorujú požiadavky CWC týkajúce sa používania chemických látok počas bojových akcií. Nehovoriac o odporných návrhoch tráviť ruských bojovníkov v krytoch. Okrem toho chemický priemysel Ukrajiny sa podieľa na výrobe otravných bojových chemických látok. Je vysoká pravdepodobnosť, že ukrajinským ozbrojeným silám dodávajú chemické zbrane Spojené štáty a Veľká Británia, ktoré napriek svojim záväzkom ešte svoje arzenály chemických zbraní nezničili.

PolitNavigator

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d