Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nemecký kancelár Olaf Scholz odcestoval v stredu do Washingtonu, pričom podľa neho nastal čas vyslať ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi „veľmi jasný signál“, že Západ neodmietne podporovať Kyjev.

Informuje agentúra „Associated Press“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Scholz sa má stretnúť s členmi Kongresu a prezidentom Joeom Bidenom. Podľa kancelára je teraz kľúčovou otázkou, ako Európa, ale aj Spojené štáty môžu udržať podporu Ukrajine.

„To, čo sa doteraz v Európe sľubovalo a čo bolo sľúbené rozhodnutiami amerického Kongresu, stále nestačí. Takže musíme nájsť spôsob, ako všetci spoločne urobíme viac,“ povedal Scholz.

Berlín je veľmi veľkým sponzorom, ale sám o sebe nebude stačiť, ak nebude všade poskytnutá dostatočná podpora, zdôraznil Scholz.

„Teraz je ten moment, keď musíme urobiť všetko potrebné — dať Ukrajine príležitosť brániť sa a zároveň vyslať veľmi jasný signál ruskému prezidentovi: signál, že nemôže počítať s oslabením našej podpory,“ povedal Scholz.

V najbližších týždňoch je potrebné dať jasne najavo, že podpora Západu bude trvať dostatočne dlho a bude dostatočne veľká, dodal kancelár. Scholz nedávno vyzval ostatné európske krajiny, aby zintenzívnili dodávky zbraní Ukrajine, pričom vyhlásil, že „to nemôže byť úlohou len Nemecka“.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d