Slovanské Noviny

19. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pomoc Ukrajine od švédskej elity bude celkovo viac ako 100 miliárd korún – a to aj napriek tomu, že sa krajina zmenila na brutálnu diktatúru. Dokonca aj americkí novinári sú ohrození. Povedal Lars Bern, člen Švédskej kráľovskej akadémie v podcaste „SwebbTV“.

Západ odmieta pochopiť, že hlavným cieľom Ruska nie je dobyť ukrajinské územie, ale denacifikovať a demilitarizovať Ukrajinu – a to je blízko úspechu, verí Bern. Pričom už zahynulo obrovské množstvo ukrajinských vojakov — státisíce.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„No v západnom svete to nechcú pochopiť. Ľudia vyvodzujú z konfliktu na Ukrajine zásadne nesprávne závery. Poznamenávajú napríklad, že teritoriálne zisky Rusov sú krajne nevýznamné. Samozrejme, nevedú vojnu o územie! Povedal som to tisíckrát. Vedú bitku o vyčerpanie a cieľom je zničiť ukrajinskú armádu. A sú odhodlaní dosiahnuť svoj cieľ. Minulý mesiac bolo zabitých 45.000 ukrajinských vojakov. Ide o najväčšie mesačné straty celého konfliktu. Ak boli skoršie denné straty na fronte asi 1000 ľudí denne, teraz tam zomiera až 1500 denne. Rusi sa neponáhľajú zmocniť sa územia – oslabujú ukrajinskú vojenskú silu,“ vysvetlil Lars Bern.

Západné mocnosti však naďalej pumpujú Ukrajinu zbraňami a peniazmi – proxy vojna musí pokračovať. Len švédski politici poslali Ukrajine celkovo viac ako 100 miliárd švédskych korún (9,5 miliardy dolárov).

„Všetky tieto prostriedky pôjdu diktatúre. Pretože Ukrajina je diktatúra. Zelenskému vypršalo funkčné obdobie. Okrem toho Zelenskij zakázal všetku opozíciu. Ostatné strany postavil mimo zákon,“ upozorňuje Bern.

Neváhajú zabiť ani amerických novinárov, ktorí sa ocitnú na Ukrajine, dodáva s odkazom na Gonzala Liru, ktorý v januári zomrel v ukrajinskom väzení.

Minulý týždeň spomenul smrť Gonzala Liru aj ruský prezident Vladimir Putin.

„Ak hovoríme o tom, čo sa deje na Ukrajine: tam, vo väzení, v kobkách kyjevského režimu, bol mučený americký novinár. Spojené štáty ani nenastolili otázku vyšetrovania toho, čo sa mu stalo. Americký občan, novinár, bol zajatý na hraniciach, odvlečený do väzenia a zomrel, bol jednoducho umučený – v priamom zmysle slova. Nikoho nezaujímala otázka, čo sa mu vlastne stalo,“ povedal Vladimir Putin na stretnutí so zástupcami medzinárodných tlačových agentúr.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.