Slovanské Noviny

19. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Michail Deljagin, popredný ruský ekonóm tvrdí, že „existuje spôsob, ako potrestať Západ – a je účinnejší ako jadrová vojna“. Jeho predstavu popísal web svpressa.ru.

Áno, je to možné a dokonca v súčasnej atmosfére i s ohľadom na to, ako voči Rusku a ruskému vlastníctvu vo všetkých jeho podobách postupuje Západ, celkom prijateľné. Napokon, rýchly technologický pokrok Spojených štátov na konci 19. storočia zabezpečilo výhradne síce barbarské, ale jednoduché odmietnutie uznávať anglické patenty.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako sa do hory volá…

„Naším nepriateľom je „celý Západ“, čo možno ľahko vidieť v jeho dodávkach zbraní a streliva na zabíjanie. Aké je jeho najzraniteľnejšie miesto? Kde je kľúčový mechanizmus jeho rozvoja, ktorého prelomením zastavíme jeho agresivitu voči nám?“ Naznačuje otázkou riešenie ekonóm Deljagin.

Tu je pes „zakopaný“

„Kľúčovým faktorom, hlavným nervom Západu, sú špičkové technológie a duševné vlastníctvo, ktoré sa z prostriedku ochrany tvorcov už dávno zvrhlo na nástroj na ochranu týrania zo strany monopolov, ktoré na nich parazitujú.

Ekonomika USA sa teda rozvíja vďaka investíciám do zariadení informačných technológií a hlavne duševného vlastníctva.

Nezákonnosť rozhodnutí „Západu“ dostane nezákonnú odpoveď

„Západ dnes vlastne celé Rusko dostal do situácie mimo rámca medzinárodného práva – dokonca až po konfiškáciu osobného majetku (napríklad áut) našich občanov, ktorí nestihli opustiť množstvo krajín Európskej únie. Teraz je celkom logické zrušiť duševné vlastníctvo našich nepriateľov v celom Rusku.“ Navrhuje ruský ekonóm symetrickú reakciu.

Nebranie ohľadu na duševné vlastníctvo premení veľmi rýchlo Rusko na zónu slobodného softvéru, inžinierstva a všeobecne intelektuálnej kreativity pre každého, na globálne Silicon Valley – a to úplne bez nákladov!

Desivá predstava

„Pre Západ bude zrušenie jeho duševného vlastníctva v Rusku ekonomickou analógiou použitia jadrových zbraní, skôr strategického ako taktického, a dokonca aj seriózna diskusia o tejto otázke môže napraviť pozíciu mnohých prvkov globálneho nadvládia.“

Michail Gennadyevič Delyagin je moderný ruský spisovateľ, politik a ekonóm. Je člen Ruskej akadémie prírodných vied.  V rokoch 1990 až 1991 pracoval v tíme expertov najvyššieho sovietu. 

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.