Slovanské Noviny

30. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spolupracovník západnými zbrojárskymi podnikmi financovaného Globsecu a „expert“ ministerstva vnútra na potlačovanie iných názorov Daniel Milo by chcel pre nové Centrum pre boj proti hybridným hrozbám kúpiť špeciálny analytický softvér, aby vedel odhaľovať informačné operácie zo zahraničia. 

Bloomberg pripomína, že Slovensko bojuje s nárastom ruskej propagandy, ktorá ovplyvnila až polovicu obyvateľov.

Korporátne médiá a štátna vojnová propaganda majú zo súčasnej situácie evidentne hlavu v smútku, nakoľko väčšina Slovákov nepodľahla vymývaniu mozgov v duchu propagandy jedného povoleného názoru na svet, filtrovaného optikou politiky EÚ, USA a agendy Svetového ekonomického fóra v Davose.

Až polovica Slovákov verí, že Rusko nespôsobilo vojnu na Ukrajine, píše vo svojom najnovčom článku agentúra Bloomberg s tým, že Slovensko bojuje s nárastom ruskej propagandy, ktorá ovplyvnila až polovicu obyvateľov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nedávno zriadené Centrum pre boj proti hybridným hrozbám patriace pod ministerstvo vnútra by rado kúpilo špeciálny analytický softvér založený na umelej inteligencii, ktorý by mu pomohol odhaľovať informačné operácie.

„Umožnil by nám mať lepší prehľad o tom, čo sa deje v online priestore a či je táto aktivita riadená zo zahraničia,“ priblížil v rozhovore pre Bloomberg šéf tejto špeciálnej jednotky Daniel Milo, ktorý je dlhoročným spolupracovníkom organizácie GLOBSEC.

Rusko podľa neho využíva hybridné kampane, aby nimi podkopalo slovenskú vládu, ktorá má silný proukrajinský postoj. Z prieskumov verejnej mienky vyplynulo, že až polovica 5,4-miliónového obyvateľstva krajiny je náchylná veriť konšpiračným teóriám, pričom iba každý druhý Slovák verí, že vojnu na Ukrajine začalo Rusko. Väčší počet obyvateľov navyše viac verí Rusku než spojencom vo Washingtone.

Krátko po tom, čo Rusko 24. februára napadlo Ukrajinu, sa podľa Mila podiel proruských prejavov na sociálnych sieťach vyrovnal proukrajinským.

„V priebehu niekoľkých mesiacov sa však situácia zmenila. Na Facebooku začali prevládať proruské príspevky,“ pokračoval Milo a dodal, že ide o výsledok dezinformačnej kampane, pričom časť Slovákov je indoktrinovaná proruskou propagandou.

Snahy špeciálnej jednotky, ktorej úlohou je bojovať proti hybridným hrozbám, podporuje aj slovenská vláda. Tá na Ukrajinu posiela vojenskú a humanitárnu pomoc, tisícom utečencov poskytuje domov a podporuje všetky sankcie EÚ namierené voči Rusku.

Daniel Milo je dlhoročný spolupracovník organizácie Globsec – venujúcej sa otázkam zahraničnej a bezpečnostnej politiky, ktorej čestným predsedom je notoricky známy vojnový štváč a súčasný minister zahraničných vecí Rastislav Káčer. Ten pravidelne organizoval konferencie Tatra Summit a Globsec Bratislava Forum.

Obzvlášť závažné je, kto je sponzorom týchto podujatí. Výstupy z nich môžu byť ovplyvnené práve nimi. Partnerom je tretia najväčšia zbrojárska firma na svete – britská BAE Systems, a generálnym partnerom je ďalšia z obrovských zbrojoviek – americká Lockheed Martin.

Káčer netolerovateľnými totalitnými praktikami prenasleduje v súčasnosti iné názory, označuje ich za hoaxy a dezinformácie, likviduje slobodu prejavu, podkopáva demokratické ústavné zriadenie na Slovensku a sústavným šírením americkej vojnovej propagandy ohrozuje mier a bezpečnosť Slovákov.

Korporátne médiá a štátna vojnová propaganda majú zo súčasnej situácie evidentne hlavu v smútku, nakoľko väčšina Slovákov nepodľahla vymývaniu mozgov v duchu propagandy jedného povoleného názoru na svet, filtrovaného optikou politiky EÚ, USA a agendy Svetového ekonomického fóra v Davose.

Konšpiračný index na Slovensku je v porovnaní so svetom extrémne vysoký, tvrdí vo svojom prieskume Centrum pre bioetiku Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave.

Výskum Centra pre bioetiku na UCM naznačuje, že Slovensko je nielen východo a stredo-európskym nechvalným rekordérom v akceptovaní konšpiračných teórií, ale dokonca celosvetovým.

Zdroj: trend.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

%d