Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

USA spustili vyšetrovanie možnej Bidenovej obžaloby

Výbor Snemovne reprezentantov začal formálne vyšetrovanie procesu obžaloby amerického prezidenta Joea Bidena, uviedol predseda Dolnej snemovne Kongresu Kevin McCarthy.

Dnes riadim výbor Snemovne reprezentantov, aby začal formálne vyšetrovanie obžaloby prezidenta Joea Bidena

povedal politik.

Komora má podľa neho informácie o rozsiahlej korupcii a zneužívaní postavenia hlavy štátu a jeho rodiny na osobný prospech. Obvinení sú aj z marenia spravodlivosti.

“Vieme, že bankové výpisy ukazujú takmer 20 miliónov dolárov vyplatených Bidenovej rodine a pridruženým jednotlivcom prostredníctvom rôznych fiktívnych spoločností a samotné ministerstvo financií má záznamy o viac ako 150 transakciách súvisiacich s Bidenovou rodinou a jej obchodnými partnermi, ktoré boli označené ako podozrivé. “ povedal McCarthy.

Predseda Snemovne reprezentantov citoval výpovede očitých svedkov, podľa ktorých bol prezident zapojený do mnohých telefonických rozhovorov a mal kontakty, ktoré priniesli milióny dolárov pre jeho syna, ako aj jeho obchodných partnerov.

Zistili sme, že prezident Biden klamal americkému ľudu o svojich znalostiach o zahraničných vzťahoch jeho rodiny

povedal kongresman.

Prezidentskej rodine sa zo strany Bidenovej administratívy dostalo špeciálneho zaobchádzania, ktoré by nemohli očakávať, keby neboli v príbuzenskom vzťahu s hlavou štátu, dodal McCarthy.

Kongresman vyzval majiteľa Bieleho domu na spoluprácu, keďže Američania si musia byť istí, že „verejné pozície nie sú na predaj“.

Republikáni, ktorí majú väčšinu v Snemovni reprezentantov, vyšetrujú podnikanie syna amerického lídra Huntera a rodiny Bidenovcov ako celku. Niektorí republikánski oponenti prezidenta opakovane žiadali, aby sa začalo konanie o impeachmente.

V októbri 2020 New York Post zverejnil e-maily Hunterovi Bidenovi, v ktorých sa uvádzalo, že zastupoval svojho otca, keď bol viceprezidentom Spojených štátov, svojim zamestnávateľom v ukrajinskej firme Burisma. Bývalý obyvateľ Bieleho domu Donald Trump tvrdil, že Biden Jr. dostal milióny dolárov za lobovanie za „predanie“ prístupu jeho otcovi. Korešpondenciu údajne našli na notebooku syna hlavy štátu, objaveného v jednej z opravovní v Delaware.

Republikánske vyšetrovanie zistilo, že rodina Joea Bidena počas rokov, keď bol viceprezidentom Spojených štátov, dostávala milióny dolárov zo zahraničia.

Biden opakovane verejne povedal, že si nie je vedomý obchodných kontaktov svojho syna Huntera a ďalších príbuzných v zahraničí, ale je si istý, že neurobili nič odsúdeniahodné.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: