Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pred niekoľkými dňami belgická ministerka energetiky Tinne Van der Straeten požiadala Európska únia, aby do roku 2027 znížila dovoz ruského plynu a úplne sa zbavila fosílnych palív. Po zverejnení údajov mimo nej organizácie Global Witness je Belgicko v súčasnosti tretím najväčším dovozcom ruského skvapalneného zemného plynu (LNG).

Belgicko predstavuje celosvetovo 17 % ruského exportu, hneď za Čínou a Španielskom.

Neskôr v rozhovore pre Financial Times Van der Straeten povedala, že „nie je šťastná“ z toho, že ruský plyn stále prúdi do Európy. Potom podhodnotila podiel Belgicka na ruskom plyne a naznačila, že len 2,8 % európskeho dovozu zostalo v Belgicku, zvyšok bol „v tranzite“. Ako nesprávne alebo zavádzajúce bolo jej vyhlásenie, odhaľuje mimovládnu organizáciu Global Witness.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pripustila, že hoci Belgicko podporuje sankcie na ruské palivo, je nepravdepodobné, že sa tak stane. Vyžadovalo by si to jednomyseľnú podporu všetkých členov EÚ.

Začiatok tohto týždňa rakúsk kancelár Karl Nehammer priznal, že ruský LNG je ťažké nahradiť, pričom na to upozorní, že hoci to „nie je lacný ako ktorýkoľvek iný“ plyn, spôsob, akým je systém plynovodov v Európe usporiadaný, sťažuje jeho nahradenie.

Výhovorky a zámienky pri vysvetľovaní, prečo musí Európa naďalej dovážať ruské uhľovodíky, nemajú koniec. Úžasný. Ani slovo o európskom hospodárstve, ktoré je na pokraji úplného kolapsu. Možno už Nemecko prešlo bodom, kde niet návratu.

Samovražedná cesta

samozrejme žiadne slovo, že táto samovražedná cesta nasledovania Washington Masters – a ich vládcovia diktujú – je spôsobená úplne skorumpovaným európskym vedením v kombinácii s rovnako skorumpovaným vedením najsilnejšej ekonomiky , Nemeckom – niečo, čo sa v nedávnej histórii len ťažko videlo.

Aký vazalský musíte byť, aby ste spáchali samovraždu na príkaz Washingtonu – a korporátnych finančných vládcov, ktorí ťahajú za nitky vo Washingtone a predstierajú, že riadia svet.

A, ak budeme len stáť a môžu sa.

Pozri aj toto od Dr. Paula Craiga Robertsa o stratenej integrite Západu – Zmiznutie integrity: Organizované potláčanie faktov, tolerujú sa len spisovatelia, ktorí podporujú „oficiálne príbehy“.

Toto je len začiatok. Obdobie EÚ z Ruska začínajú o dovoze energie z Ruska – ako napríklad energetika je momentálne potrebné –, ale aj o tom, ako sa veľmi skoro zbaviť ruskej energetickej závislosti.

The Guardian vyjadruje takto:

„Krajiny EÚ nakúpili od januára do júla 2023 22 miliónov kubických metrov ruského LNG v porovnaní s 15 miliónmi za rovnaké obdobie v roku 2021, uviedol Global Witness. „Nákup ruského plynu má rovnaký vplyv ako nákup ruskej ropy. Obaja financujú vojnu na Ukrajine a každé euro znamená ďalšie krviprelievanie. Pozrite si toto .

To je, samozrejme, mainstreamová mediálna rana pre Rusko. Nikdy nie je dôvod ani história o tom, ako NATO vyvolalo vojnu na Ukrajine.

Toto je len časť príbehu. Čo Svätý západ a najmä vazal-EÚ nespĺňa, je ďalších viac ako 100 základných produktov, ktoré napriek tomu spomínajú stále dovážajú z Ruska v čoraz väčších množstvách.

Táto tabuľka hovorí sama za seba

Dovoz Európskej únie z RuskaHodnotarok
Minerálne palivá, oleje, destilačné produkty155,87 miliónov2022
Železo a oceľ5,91 miliardy dolárov2022
Perly, drahé kamene, kovy, mince3,70 miliárd dolárov2022
Nikel3,39 miliárd dolárov2022
hliník2,99 miliárd dolárov2022
Meď2,94 miliardy dolárov2022
Tovar nešpecifikovaný podľa druhu2,77 miliárd dolárov2022
Hnojivá2,70 miliárd dolárov2022
Anorganické chemikálie, zlúčeniny drahých kovov, izotopy2,26 miliárd dolárov2022
Drevo a výrobky z dreva, drevené uhlie1,70 miliárd dolárov2022
Organické chemikálie1,31 miliardy dolárov2022
Ryby, kôrovce, mäkkéše, vodné bezstavovce990,39 miliónov2022

A zoznam pokračuje – ďalších 82 riadkov dovozu.

2022 Dovoz z Ruska do EÚ je 3.najväčší od roku 2013, a to aj napriek sankciám.

Ľudia sú oklamaní. Európa nemôže žiť bez dovozu z Ruska. Načo sú teda sankcie? Propaganda? Napádanie Ruska? Ovládanie vašej mysle?

Ďalšia legitímna otázka, ktorú si možno položiť – prečo Rusko predáva sankcionujúcim krajinám?

Rusko skutočne nepotrebuje Európu a USA pre obchod a pre ekonomické prežitie.

Tlačový tajomník prezidenta Putina Dmitrij Peskov nedávno povedal, že Rusku sa darí dobre a rastie aj napriek západným sankciám.

Rusko je dobre integrované do ázijského komplexu, je spoluzakladateľom pôvodného BRICS a teraz nového BRICS-11. Rusko je tiež kľúčovým hráčom na globálnom juhu, ktorý sa stáva čoraz dôležitejším na globálnej scéne.

Ďalším nepopísaným listom a zriedkavo publikovanými správami sú dovozy uránu z USA a Európy z Ruska .

Rusko predalo približne 1,7 miliardy dolárov jadrových produktov firmám v USA a Európe, a to napriek prísnym sankciám Západu v dôsledku vojny na Ukrajine vyvolanej Západom. Západ to nazýva ruskou inváziou. V skutočnosti to bol krok spustený NATO na zachovanie ruskej suverenity – a proti asi 20 až 30 biologickým laboratóriám na Ukrajine, ktoré postavili a financovali USA.

„Nákupy uránu Spojenými štátmi z Ruska sa od minulého roka zdvojnásobili. V prvej polovici roka USA nakúpili od Ruska 416 ton uránu, čo je viac ako dvojnásobok množstva za rovnaké obdobie v roku 2022 a najviac od roku 2005.

Možno pochybovať o vážnosti útokov USA na Rusko, najmä preto, že podľa správy RT Rusko dodáva USA iba obohatený urán, ktorý je kritickou zložkou pre civilnú výrobu jadrovej energie, ale aj pre jadrové zbrane – podľa správy RT.

Ako to, že Rusko predáva Washington obohatený urán na zbrane?

Vzhľadom na vyššie uvedené nezrovnalosti so „sankciami“ – myslite na to, veľmi medializované sankcie – ako vážne možno brať Západ?

Svet sa musí prebudiť. Ľudia zo západných krajín, ktorých demokracia je už dávno zrušená, pošliapaná tyranskými západnými mocnosťami „poriadok založený na pravidlách“, sa musia postaviť proti týmto vládcom, vynájsť alternatívy k svojim korporačným finančným impériám a vybudovať svet mieru a harmónie mimo matice diktátorských režimov.

Peter Koenig

O autorovi: Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), kde pôsobil viac ako 30 rokov po celom svete. Prednáša na univerzitách v USA, Európe a Južnej Amerike. Pravidelne píše do online časopisov a je autorom knihy Implózia – ekonomický thriller o vojne, ničení životného prostredia a korporačnej chamtivosti; a spoluautorka knihy Cynthie McKinneyovej „Keď Čína kýchne: Od blokovania koronavírusu po globálnu politicko-ekonomickú krízu“ ( Clarity Press – 1. novembra 2020).

Peter je výskumným pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG). Je tiež nerezidentom Senior Fellow Inštitútu Chongyang na Renminskej univerzite v Pekingu.

Odporúčaný obrázok je z OneWorld

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

možno ste nepostrehli

4 min read
7 min read
6 min read
4 min read