Slovanské Noviny

4. októbra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Návrh zákona o OSB OSB by dal vláde Spojeného kráľovstva právo nariadiť skenovanie správ a fotografií, čo poškodí súkromie a bezpečnosť používateľov internetu na celom svete.

Britský zákon o online bezpečnosti (OSB) prešiel kritickou záverečnou fázou v Snemovni lordov a predstavuje potenciálne rozsiahlu schému na sledovanie používateľov internetu.

Návrh zákona by splnomocnil vládu Spojeného kráľovstva, aby v určitých situáciách požadovala,

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

aby online platformy používali vládou schválený softvér na prehľadávanie fotografií, súborov a správ všetkých používateľov a skenovanie nezákonného obsahu

Online služby, ktoré nie sú v súlade, môžu byť vystavené extrémnym sankciám vrátane trestných sankcií.

Takýto systém skenovania zadných vrátok môže a bude zneužití zlými aktérmi. Bude tiež produkovať falošne pozitívne výsledky , čo povedie k falošným obvineniam zo zneužívania detí, ktoré bude potrebné vyriešiť. To je dôvod, prečo OSB nie je kompatibilná s end-to-end šifrovaním a ľudskými právami. EFF sa od začiatku dôrazne postavila proti tomuto návrhu zákona .

Teraz, keď je návrh zákona na pokraji, aby sa stal zákonom Spojeného kráľovstva, vláda Spojeného kráľovstva zahanbene uznala, že možno nebude môcť využiť niektoré aspekty tohto zákona.

Počas záverečnej rozpravy o návrhu zákona zástupca vlády povedal, že príkazy na skenovanie používateľských súborov „môžu byť vydané iba tam, kde je to technicky možné“, ako to určil úrad Ofcom, britská telekomunikačná regulačná agentúra. Povedal tiež, že každý takýto príkaz musí byť v súlade s britským a európskym zákonom o ľudských právach.

To je významný krok späť, pretože predtým ten istý zástupca, Lord Parkinson z Whitley Bay, v liste Snemovni lordov uviedol, že technológia, ktorá by magicky umožnila koexistenciu invazívneho skenovania s end-to-end šifrovaním, už existovala . „Už sme videli, ako spoločnosti vyvíjajú takéto riešenia pre platformy s end-to-end šifrovaním,“ napísal v liste Lord Parkinson.

Teraz sa Parkinson priblížil k priznaniu, že takáto technológia v skutočnosti neexistuje. Povedal, že  vláda nemá v úmysle oslabiť šifrovaciu technológiu používanú platformami a do návrhu zákona sme zabudovali silné záruky, aby sme zabezpečili ochranu súkromia používateľov.

Ak neexistuje vhodná technológia, ktorá spĺňa tieto požiadavky, Ofcom nemôže vyžadovať jej použitie. To je dôvod, prečo právomoci zahŕňajú schopnosť Ofcomu vyžadovať od spoločností, aby vyvinuli maximálne úsilie na vývoj alebo získanie nového riešenia.

Tvárou v tvár realite tohto rozporu sa vláda priklonila k 11. hodinovej kampani, aby uistila ľudí, že právomoci, ktoré požadovala, jednoducho nebudú použité.

Joe Mullin

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.