Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Michal Šimečka vníma, ako niečo výnimočné to, že PS dostalo v parlamente druhý najsilnejší mandát. Na štvrtkovej tlačovej besede, kde sa niektorí poslanci PS vyjadrili k menovaným ministrom a ich rezortom, Michal Šimečka tiež sľúbil, že hnutie bude vecným a odborným kritikom vládnych zlyhaní a požiadal vládu, aby skončilo s predvolebnou rétorikou a neútočila na „slabšie skupiny“.

Progresívne Slovensko hovorí o tom, že výzvou pre vládu by mala byť európska úroveň školstva či zdravotníctva. Treba však znížiť dlh a deficit, no v neposlednom rade aj zaručiť ľudské práva pre všetkých. S tým podľa Šimečku súvisí aj zastavenie odchodu mladých ľudí zo Slovenska.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Lucia Plaváková hovorí, že podľa toho, ako vyzerá nominácia Smeru na post štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti (Pavol Gašpar, pozn. red.), Ficova vláda bude vo veľkom rehabilitovať obvinených, ktorí majú blízko k Smeru a zametať pod koberec ich kauzy.

„Ambíciou ministerstva spravodlivosti by však malo byť napríklad odstránenie porušení medzinárodných ľudskoprávnych záväzkov týkajúcich sa rómskej menšiny alebo LGBTI+ ľudí,”myslí si poslankyňa Plaváková. Šimečka zároveň poukázal na to, že mnohé z nominácii na ministerstve spravodlivosti, kultúry a životného prostredia sú čisto stranícke, no nezakladajú sa na odbornej spôsobilosti, či kompetencii.

Šimečka vníma ako znepokojujúce, vyjadrenia Roberta Fica (Smer-SSD) na margo výdavkov na obranu. Hnutie stále stojí za tým, že Ukrajinu aj naďalej treba vyzbrojovať. Hnutie tiež vyčíta novej vláde absenciu akéhokoľvek prgramu obrany proti hybridnej vojne a dezinformáciám. Naopak – svojim manipulovaním verejnej mienky robí zo Slovenska ešte zraniteľnejšiu krajinu.

Michal Truban za najväčšiu výzvu považuje potrebu konsolidácie financií na jednej a nutnosť dobrých investícií na druhej strane.

„My máme obrovské množstvo peňazí z EÚ a táto vláda ich bude musieť veľmi dobre investovať,“ upozornil Truban, podľa ktorého ide špeciálne o ministerstvo hospodárstva. Aj on sa obáva odlevu pracovných síl v prípade, že by sme neboli „pevne ukotvení v NATO a EÚ“. Pro západnú orientáciu potrebujeme aj kvôli novým investorom.

PS sa nepáči ani rétorika voči slovenským diplomatom. O nich vraj Smer hovorí ako o zradcoch a to, že Robert Fico s nimi nesúhlasí, z nich zradcov nerobí.

Irena Biháriová pripomína, že Ruská federácia sa neustále snažila zasahovať do parlamentných volieb. Neštítili sa podľa nej nasadzovaniu dezinformácií v online priestore a v tzv. alternatívnych médiách a úplný vrchol bola informácia, že o manipuláciu by sa mohli pokúsiť USA.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d