Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Rusi začínajú bojovať mimo pravidiel!“.  FAB-3000 debutovala, keď rozbila pechotu ukrajinských ozbrojených síl na atómy.

Nemecký Bild varuje, že na ceste je FAB-9000, ktorá sa stane najsilnejšou nejadrovou bombou v histórii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ničivé monštrum

Ruská armáda použila „monštrum“ svojho bombového arzenálu – kĺzavú bombu FAB-3000. Informovalo o tom niekoľko popredných západných médií, vrátane nemeckého Bild a British Express. Novinár Julian Röpke z Bildu po analýze otvorených údajov napísal, že cieľom útoku boli ukrajinské pozície v obci Lipcy v severoukrajinskom smere. 

Devastačný úder

Na videu ruských vojenských dôstojníkov je vidieť, že úder zasiahol objekt stojaci vedľa trojposchodovej budovy. Zostal z neho len prach. Objavili sa aj správy, že Lipcy nebola jediným miestom na fronte, kam dopadla „Cár Bomba“.

Krik na západe

Na Západe sa okamžite spustil krik: Rusi, ktorí udreli zbraňami takého ničivého účinku, prekročili všetky červené čiary a porušili nepísané pravidlá vedenia vojny. Zničiť pechotu – jednoduchých vojakov mobilizovaných z fariem – takým „barbarským spôsobom“ na atómy v zemľankách, či prístreškoch, je vraj neprípustné. Pod „horúcu ruku“ FAB-3000 sa môžu dostať aj komplexy Patriot, ktoré Pentagon starostlivo zbiera pre ozbrojené sily Ukrajiny v celej Európe. A tieto Patrioty môžu obsluovať americké, nemecké, či rumunské posádky.

Úder bombou FAB-3000

Čo je to za bombu?

FAB-3000 nie je len letecká bomba, ale skutočná „zbraň hromadného ničenia“. Jej hmotnosť je 3 tony, z toho 1,2 až 1,4 tony sú výbušniny. Bomba je vybavená modulom na riadenie letu a korekciu, ktorý jej umožňuje zasahovať ciele na veľké vzdialenosti s vysokou presnosťou. Okrem toho sa z nej stala „inteligentná“ bomba, hladko „plachtí“ pozdĺž meniacej sa dráhy smerom k cieľu, pričom sa prispôsobuje napríklad zmenám vetra. Bomba sa navyše prispôsobuje aj možnému pohybu cieľa.

Príde eľte ničivejšia

Ako píše magazín  Bulgarian Military, FAB-3000 nie je najsilnejšou bombou v ruskom arzenáli. Boli vyvinuté aj bomby radu FAB-5000 a FAB-9000, aj keď zatiaľ neboli v boji použité. Ich presné taktické a technické vlastnosti sú samozrejme prísne utajované. Je však možné približne vypočítať ničivú silu takýchto leteckých bômb: zväčšenie veľkosti bomby zodpovedá podobnému zväčšeniu veľkosti hlavic, a teda nálože výbušniny. Takže pre FAB-9000 to bude pravdepodobne 6,2 kiloton (podľa výpočtov bulharskej armády). V závislosti od vývoja situácie na bojisku, môžu byť tieto letecké bomby s rôznymi výbušninami použité, predpovedá šéfredaktor bulharského vojenského magazínu Bojko Nikolov.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.