Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko vyslalo k brehom Nemecka prieskumnú loď – Nemci sa čudujú prečo. Ruská prieskumná loď Vasilij Tatiščev sa nachádza v neutrálnych vodách Baltského mora pri pobreží Nemecka. Informoval o tom telegramový kanál Bild.

Čo tam robia?

Prečo tam stál, nie je jasné, poznamenáva Bild. „Vasily Tatiščev“ opustil Kaliningrad, preplával pozdĺž severného pobrežia Nemecka a teraz sa nachádza v neutrálnych vodách Baltského mora medzi Kielom a ostrovom Fehmarn. Ruskú prieskumnú loď sprevádzal hliadkový čln dánskeho námorníctva a nemecká policajná loď. Nezasahovali do jej pohybu, pretože ruská loď nevstúpila do teritoriálnych vôd týchto krajín.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Sledujú aj manévre

„Vasily Tatiščev“ sledoval každoročné cvičenia NATO BALTOPS, tvrdia noviny Kieler Nachrichten. „Prečo loď stála medzi Kielom a Fehmarnom, nie je jasné“. Podľa niektorých správ má Rusko technológie, ktoré mu umožňujú odpočúvať telefónne signály a rušiť komunikáciu a GPS navigáciu. Už predtým boli na severe Nemecka problémy s lodnou dopravou kvôli poruchám navigácie“.

Alebo iný dôvod?

Dánsko zvažuje možné opatrenia na obmedzenie prepravy ruskej ropy „tieňovou flotilou“ tankerov cez Baltské more. Podľa ministara zahraničných vecí Larsa Løkkeho Rasmussena, „existuje široký konsenzus, že tieňová flotila je medzinárodný problém a že sú potrebné medzinárodné riešenia“, napísala agentúra Reuters. Minister zahraničných vecí poznamenal, že po tom, čo Západ zaviedol cenový strop na ruskú ropu, Moskva zvýšila používanie starnúcich tankerov, ktoré nevlastnia západné spoločnosti, na prepravu surovín.

Je ich viacero

Rasmussen tiež poznamenal, že Dánsko zhromaždilo skupinu spojeneckých krajín, ktoré hodnotili opatrenia, zamerané na zamedzenie prepravy ropy z Ruskej federácie. Do rokovaní sa, podľa neho, zapojili krajiny Baltského mora a členovia Európskej únie.  

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.