Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Biden odzbrojuje spojencov NATO. Čoskoro budú nenávidieť Zelenského! Rumunsko, ktoré odovzdalo Patriot Ukrajine, zostane s jednou prevádzkyschopnou batériou protivzdušnej obrany.

Dali, a čo…?

Presun batérie Patriot kyjevskému režimu sa stal v Rumunsku hlavnou témou. Prirodzene o tom písali všetky popredné periodiká v krajine, ktorá predtým nedala ukrajinským ozbrojeným silám ťažké zbrane (s výnimkou obrneného transportéra TAB-71, ťažnej húfnice M1981 a APR-40 MLRS ).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nadšený Zelenskyj

Po správach z Bukurešti bol Volodymyr Zelenskyj v siedmom nebi. Poďakoval sa „ľudu Rumunska“ a osobne prezidentovi Klausovi Iohannisovi. Samotný prezident síce nemá s týmto škandalóznym rozhodnutím nič veľmi spoločné, transfer Patriota schválila Najvyššia rada obrany Rumunska.

Nemáme skoro nič…

Administratíva rumunského prezidenta sa však ani nesnažila zatajiť, že presun čo i len jednej batérie Patriot by síce posilnil ukrajinskú protivzdušnú obranu, ale samotné Rumunsko by zostalo bez vzdušného krytia. Prezident Iohannis povedal, že dúfa v rýchlu pomoc zo strany Spojených štátov a NATO.

Potajomky

Tajné rokovania zrejme prebiehali už dlho. Američania nikdy nedovolia malým Európanom mať svoju vôľu, najmä v otázkach obrany. Navyše ani Rumunsko, ani žiadna iná krajina nemohla previesť Patriot Kyjevu režim bez schválenia USA.

Biden dáva, aj nie zo svojho

Minulý týždeň Biden, ktorý prišiel na summit G7 v Taliansku, urobil vyhlásenie: Spojené štáty zabezpečia presun Patriotov z rôznych krajín na Ukrajinu. Predtým o prevode amerických batérií pod kyjevský režim rozhodli dva európske štáty – Nemecko a Holandsko. Teraz sa k nim pridalo aj Rumunsko. The Financial Times píše: Biden naznačil, že „päť krajín už súhlasilo s poskytovaním systémov protivzdušnej obrany“. Zároveň tí zákazníci, ktorí už uzavreli zmluvy so Spojenými štátmi a čakajú na už zaplatené dodávky Patriotov, budú musieť počkať, povedal Biden.

Nesúhlasia všetci

Ako zdôrazňujú The Financial Times, mnohí Európania sa zdráhajú súhlasiť s takouto nejasnou schémou. Španielsko a Grécko sú krajiny NATO, ktoré majú systémy v bojovej službe, ale donedávna ich odmietali dodať kyjevskému režimu. Na východnom krídle NATO sú teraz možnosti protivzdušnej obrany také, že dokážu ochrániť len pred 5 % potenciálnych hrozieb, píšu Financial Times. Napríklad Poľsko a Grécko jednoznačne odmietli poskytnúť Patrioty, pretože by to podkopalo ich obranné schopnosti.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.