Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ženy v politike – to je téma, ktorá sa cyklicky vracia do verejného priestoru. Za to, aby ženy fungovali aj v tejto časti verejného života, je aj europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SSD). Tá však tvrdí, že niektoré z tých žien by mohli zostať pri svojom pôvodnom povolaní. Týmto spôsobom sa na Facebooku zamýšľa aj nad bývalou herečkou a diplomatkou Magdou Vášáryovou.

Roth Neveďalová upozorňuje zvlášť na bývalú herečku Magdu Vášáryovú, ktorá sa prezentuje názorom, že po atentnáte na Roberta Fica sa vlastne nič nedeje. Ľudia na Slovensku to však vnímajú, ako spoločenskú traumu a tých, ktorí organizujú rôzne modlitbové stretnutia na podporu premiéra či mu posielajú pozitívnu energiu jej názor uráža. Roth Neveďalová sa po jednej diskusiou zamyslela nad tým, že topiace PS sa aj slamky chytá. Vyzvala tiež aj médiá, aby jedni druhé nedehonestovali, ale aby sa všetky snažili o pravdivé informácie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nie je žena, ako žena

„Pokiaľ šikovné Slovenky konečne pokorili Everest, jedna Slovenka zas prerazila ďalšie dno. Liberáli z PSka vraj bojujú za skrátenie pracovného času a niektorí „nezávislí experti“ a politici nás presviedčajú, že premiér na seba ten atentát vlastne spáchal asi sám. Neviem, či sme naozaj takí pomýlení, ako nám tvrdí pani Vášaryová. Magda Vášaryová, aby bolo jasné. Dáma, ktorá sa ozýva zásadne v kľúčových momentoch a napriek tomu, že ja podporujem hlas žien vo verejnej debate, niektoré by asi mali radšej zostať iba herečkami. Podľa nej totiž atentát na premiéra vlastne niekto nerieši, všetci sa usmievajú a dôkazom je, že aj slnko ďalej vychádza. Žiadna trauma pre krajinu,“  píše Roth Neveďalová vo svojom statuse.

Trápny názor

„Nuž, neviem, po akých kanáloch pani Magda chodí, ale takmer každý človek, ktorého som posledný týždeň stretla sa ma opýtal, čo budeme robiť ďalej – ako štát, ľudia, spoločnosť. Atentát na premiéra je hrozná trauma pre všetkých a jeho zľahčovanie je nielen trápne, pretože asi chcela zaujať, ale zároveň ma poburuje takýto postoj od človeka, ktorý sa tvári, že je politický odborník a takisto zastával aj niekoľko verejných funkcií,“pokračuje europoslankyňa.

Facebook KRN | Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD)

Koho paní Vášáryová uráža

Tá poukazuje na fakt, že je len Vášáryovej voľba, či bude národ povznášať kultúrou svojho hereckého umenia, alebo ho bude urážať svojimi výrokmi.

„Uráža tým však tisíce ľudí, ktorí denne organizujú omše, modlitby, spojenia, aby prosili za uzdravenie Roberta Fica a posielajú mu pozitívnu energiu. Myslím si, že národ sa spojil v šoku a odsúdení tohto hrozného činu a snaží sa nejako sa s tým vyrovnať. Takéto vyhlásenia teda skôr škodia ako pomáhajú,“ myslí si europoslankyňa.

Diskutujú, aj keď kampaň je pozastavená

„Keďže sme zatiaľ pochopiteľne pozastavili kampaň do eurovolieb, tie napriek tragédii budú už za 17 dní. Tak sa aspoň zúčastňujeme rôznych diskusií a podujatí pre špecifické skupiny. Na nich som sa napríklad včera dozvedela, že PSko je lídrom v podpore práv zamestnancov a bojuje za skracovanie pracovného času a sociálno-právnu ochranu. Čo k tomu dodať, topiaci sa aj slamky chytá, alebo nie všetkých kandidátov správne inštruovali. Bodaj by to tak bolo a namiesto hlúpych urážok, chránenia šeliem a hystérie na námestiach by konečne začali chrániť bežných ľudí, nie iba elitu,“ podotýka Roth Neveďalová

Nebezpečné názory

Zdá sa, že po týždni už všetci akosi zabudli na veľkohubé volania po upokojení, takže začali znova kopať. Cez spriatelené médiá. Ozývajú sa tak nebezpečné názory, že to, čo sa v stredu udialo v Handlovej je vlastne chyba SMERu a Roberta FIca, že atentátnik je vlastne obeť a podobné nezmysly. Tomuto hovoríme jasné – nie, stačilo,“ rázne sa ohradzuje Roth Neveďalová.

Poučme sa z chýb

„Nenechajme sa opiť rožkom falošného súcitu, ktorý vyprchá ako gáfor a všetko sa vráti do pôvodných koľají. Hovorí sa, že národ, ktorý sa nepoučí zo svojich chýb, je nútený si ich zopakovať. Poučme sa teda radšej teraz, prestaňme tolerovať nenávistné prejavy a posnažme sa nájsť nový model fungovania,“ dvíha varovný prst europoslankyňa nie len voči politikom, ale oslovuje aj médiá.

Facebook / Katarína Roth Neveďalová

Odkaz médiám

„Prestaňme deliť médiá podľa toho, či sa nám páči, čo rozprávajú. Médiá sú médiá, žiadne alternatívy, dezinfoscéna, či dezoláti. V 21. storočí sú rôzne formy informovania a už nie je rozdiel, či máte milióny, či iba tisíce sledovateľov. Dôležitý je obsah a jeho podanie, sloboda prejavu a rešpekt voči iným názorom. Bohužiaľ pre tzv. médiá hlavného prúdu, rešpekt a vypočutie iného názoru sa objavuje skôr u tých iných médií. Možno aj preto ich ľudia počúvajú stále viac. Nie je však neskoro a stále je čas sa spamätať,“ uzatvára europoslankyňa.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.