Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Nová šéfka Súdnej rady Marcela Kosová o atentáte na premiéra Roberta Fica, o svojich nadchádzajúcich krokoch, o Mazákovom prekračovaní kompetencií a podozrení jeho napojenia na organizovaný zločin

O nominácii Štefana Harabina do sudcovskej rady, s ktorou sa nestotožňuje kvôli jeho politickému pôsobeniu. Sudkyňa Krajského súdu v Bratislave a členka Súdnej rady SR Marcela Kosová v rozhovore pre Hospodárske noviny priblížila, aké budú jej prvé kroky na čele Súdnej rady Slovenskej republiky

aj to, či považuje sa problematické, že okrúhly stôl za účasti všetkých parlamentných strán sa zatiaľ nekoná. Komentuje tiež nomináciu Štefana Harabina do Súdnej rady SR.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V spoločnosti stále rezonuje napätie z atentátu na Roberta Fica. Súdna rada Slovenskej republiky v čase streľby na premiéra zasadala, no krátko po ukončení zasadnutia vydala vyhlásenie, v ktorom násilný čin bezprecedentne odsúdila. Viacerí dôležití štátni predstavitelia odvtedy podliehajú zvýšeným bezpečnostným opatreniam.

Výnimkou nie je ani nová predsedníčka Súdnej rady Marcela Kosová, ktorá môže mať dôvod na obavy aj preto, že atentátnik vo videu prejavil nespokojnosť s odvolaním jej predchodcu Jána Mazáka.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube HNtelevízia / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.