Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Problém sa zvažuje.“ Poľsko sa rozhodne, či dokáže zostreliť ruské rakety nad Ukrajinou. Varšava zvažuje možnosť zničenia ruských rakiet nad ukrajinským územím.

Zamýšľajú sa…

Poľská vláda rokuje o možnosti využitia svojich systémov protivzdušnej obrany na zachytenie a zostrelenie ruských rakiet nad ukrajinským územím. Podľa zástupcu ministerstva zahraničných vecí ešte nepadlo rozhodnutie, ale určite nejde o presun protilietadlových systémov na územie Ukrajiny. Agentúre Ukrinform to potvrdil predstaviteľ poľského ministerstva zahraničia Pawel Wronski, ktorý komentoval slová ukrajinského prezidenta Zelenského  o možnosti využiť poľskú protivzdušnú obranu na obranu proti ruským raketám. „Táto otázka sa posudzuje z právneho a technického hľadiska, ale v tejto veci neexistujú žiadne rozhodnutia,“ povedal Wronski s tým, že ukrajinská strana sa s podobnou žiadosťou obrátila na poľskú.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Príčina

Wronski poznamenal, že rozhovory o tejto záležitosti sa v Poľsku začali po tom, čo ruská raketa v marci tohto roku narušila vzdušný priestor krajiny a zostala v ňom 39 sekúnd. Podľa diplomata prebiehajú spory o tom, či a za akých podmienok by mohli poľské systémy protivzdušnej obrany zostreliť takéto rakety nad územím Ukrajiny a aké právne dôsledky by takýto krok mohol mať. Wronski hovoril aj o presune prvkov poľského systému protivzdušnej obrany na Ukrajinu. „V Poľsku sa o tom vôbec nediskutuje. Neexistuje žiadna možnosť, že poľský systém protivzdušnej obrany bude umiestnený mimo krajiny“.

Prečo ich nemôžete zostreliť?

Spojené štáty a Európa musia urobiť viac pre ochranu Ukrajiny, domnieva sa Volodymr  Zelenskyj. V rozhovore pre The New York Times kritizoval pomoc západných partnerov, vrátane ich neochoty priamo pomôcť s protivzdušnou obranou Ukrajiny. „Aký je problém? Prečo ich nemôžete zostreliť? Toto je obrana? Áno. Je to útok na Rusko? Nie Aký je teda problém, keď sa krajiny NATO zapájajú do vojny? Žiadny takýto problém neexistuje. Zostreľte, čo je na oblohe nad Ukrajinou. A dajte nám zbrane, aby sme ich mohli použiť proti ruským jednotkám na hraniciach,“ povedal Zelenskyj.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.