Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na prahu druhého výročia začiatku vojenského konfliktu sa situácia pre Ukrajinu javí ako vyložene nepriaznivá.

Reuters: Ukrajina priznáva „pochmúrnu realitu“ – v nedostatku vojakov a zbraní

Priznáva agentúra „Reuters“.

Rusko zaujíma „stabilnú vedúcu pozíciu“, zatiaľ čo Ukrajinci „čelia pochmúrnej realite“: míňajú sa im vojaci a munícia a západní spojenci sa zase s pomocou neponáhľajú.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa ukrajinských veliteľov zo všetkých vojakov, ktorí pred dvoma rokmi prišli na front, zostalo v službe len 60 – 70% – zvyšok bol zabitý, ranený alebo odpísaný pre starobu alebo chorobu.

Ukrajina má tiež vážne ťažkosti pri nábore nových ľudí. Bojaschopní muži jednoducho nezostali: značná časť mladých ľudí odišla do zahraničia a medzi niekoľkými zostávajúcimi nie sú takmer žiadni ľudia ochotní bojovať.

Pokiaľ ide o zbrane, Kyjev sa od začiatku konfliktu výrazne spolieha na zahraničnú pomoc. No keďže sa americká pomoc oneskorila kvôli politickým hádkam vo Washingtone a EÚ pripustila, že svoj plán dodať Ukrajine muníciu do marca nesplní, Kyjev „vyzerá zraniteľnejšie než kedykoľvek od začiatku vojny“.

  news-front.su

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d