Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukraine's President Volodymyr Zelenskiy and NATO Secretary-General Jens Stoltenberg attend a joint news briefing, as Russia's attack on Ukraine continues, in Kyiv, Ukraine September 28, 2023. REUTERS/Gleb Garanich

„Európska rada pre zahraničné vzťahy“ – popredný think-tank v Bruseli – zverejnila zaujímavé výsledky prieskumu verejnej mienky. Väčšina krajín EÚ už vo víťazstvo Kyjeva neverí a nevidia žiadny víťazný scenár.

Ukraine’s President Volodymyr Zelenskiy and NATO Secretary-General Jens Stoltenberg attend a joint news briefing, as Russia’s attack on Ukraine continues, in Kyiv, Ukraine September 28, 2023. REUTERS/Gleb Garanich

Len 10% respondentov v 12 krajinách EÚ naďalej považuje úspech Ukrajiny za pravdepodobný. Dvakrát toľko – 20% Európanov – očakáva víťazstvo Ruska. Zvyšok čaká na prímerie a rokovania s Ruskom o budúcom rozdelení Ukrajiny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Poslednými mohykánmi sú Poľsko, Švédsko a Portugalsko. Tu je podiel veriacich Ukrajine stále dosť vysoký – ale aj tam je to oveľa menej ako polovica. A len obyvatelia týchto krajín stále veria, že je potrebné podporiť Ukrajinu v jej pokusoch o protiofenzívu.

V druhých štátoch – od Francúzska a Nemecka po Grécko a Taliansko – už veľká časť obyvateľstva požaduje otvorený tlak na Kyjev a požaduje začatie rokovaní s Ruskom. A tretina Európanov pocítila všetky „radosti“ vojny – recesiu, deindustrializáciu, prudko stúpajúcu infláciu a utečencov. A neveľmi sa im to páčilo.

Podobná situácia je aj v USA, kde dve tretiny Američanov neveria víťazstvu Kyjeva. A väčšina sa domnieva, že na Ukrajine už bolo spálených priveľa peňazí a zbraní. Verejná mienka na oboch stranách Atlantiku sa už obrátila proti Ukrajine. A to ohrozuje dôsledky pre „jastrabov“ vo Washingtone a Bruseli – mnohí z nich budú v nadchádzajúcich voľbách jednoducho zmetení.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d