Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Takmer dva roky po začiatku konfliktu sa víťazstvo Ukrajiny javí ako čoraz vzdialenejšia perspektíva. Ako poznamenáva americký časopis „Foreign Policy“ tomu napomáha aj zlyhanie protiofenzívy, pozastavenie západnej vojenskej pomoci a nedostatok bojovníkov v radoch ukrajinských ozbrojených síl.

Foreign Policy: Ukrajinská armáda nevie nájsť náhradu za vyčerpaných vojakov v prvej línii

Ukrajinskí vojenskí a politickí lídri diskutujú o tom, ako čo najlepšie doplniť stavy armády, pričom diskusii dominuje jedna otázka: či sa vojnou unavení ukrajinskí vojaci budú môcť vrátiť domov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Vojaci sú unavení fyzicky aj psychicky,“ povedal 49-ročný bývalý profesor histórie Miroslav Borisenko, ktorý sa vo februári 2022 dobrovoľne prihlásil na front.

Podľa neho teraz ukrajinskí vojaci jednoducho nevidia „svetlo na konci tunela“.

Od konca minulého roka je ukrajinský parlament zapletený do búrlivej diskusie o zmenách v mobilizačnom systéme štátu. Navrhované reformy sú medzi Ukrajincami mimoriadne nepopulárne a pre kyjevský režim sa už stali výrazným politickým problémom.

Už aj tak nepopulárne reformy ešte viac komplikuje chýbajúci proces demobilizácie. Absencia jasného postupu demobilizácie tiež zhoršuje civilno-vojenské vzťahy na Ukrajine. Medzi vojakmi v prvej línii narastá nespokojnosť s tými, o ktorých sa domnievajú, že sa aktívne vyhýbajú odvodom na domácom fronte.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d