Slovanské Noviny

29. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Radačovský o bruselskej správe! Podľa europoslanca Miroslava Radačovského (SNS, Patriot) je hodnotenie Európskej komisie, ktoré počas týždňa bolo výrazne kritizované, zlé a neobjektívne. Opozičná strana Smer-SD upozorňovala hlavne na to, že eurokomisia absolútne ignoruje správu SIS o ohrození

právneho štátu a možnej manipulácii trestných konaní, politické konanie špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a šéfa polície Štefana Hamrana, prenasledovanie opozície, či početné rozhodnutia Ústavného súdu SR o porušovaní ľudských práv.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zamlčiavanie faktov a neoprávnená kritika

Radačovský naviac ponúka ďalší pohľad. Je síce pravdou, že správa spomenuté a závažné fakty nerieši, no pravdou je aj to, že sa k Slovensku v kontexte právneho štátu vôbec nestavia pozitívne. Správa miestami pôsobí, ako keby nám Komisia chcela dať presný návod západu na to, ako by sme to u nás mali robiť. Ak si však s Komisiou nalejeme čistého vína, musíme si priznať, že právny štát na západe nie je zrovna všeobecne rešpektovaným pojmom.

„Raz musí nastať čas, keď si občania Slovenska zvolia takú vládu, taký parlament, takých europoslancov, ktorí sa proti takýmto nehoráznym a neobjektívnym hodnoteniam zo strany EK jednotne vzoprú. Nebudeme veci riešiť útekom z EÚ, pretože toto je zbabelé a nedôstojné. Slovensko je v Európe, dokonca v jej strede a raz, a to verím, našich západných susedov naučíme, že nás, Slovensko, budú rešpektovať. Rešpektovať ako suverénny národný štát v spoločenstve suverénnych národných štátov Európy. A pokiaľ nie, tak aj my raz teoreticky budeme môcť povedať – Vy choďte z Európy preč,“ uviedol Radačovský na sociálnej sieti.

Slovensko zvozené pod zem, Francúzsko vychválené

Pre potvrdenie svojich slov Radačovský porovnáva správu o Slovensku so správou o Francúzsku. Slovensko bolo skritizované, že „ešte nedosiahlo žiadny pokrok, aby sa na členov Súdnej rady vzťahovali dostatočné záruky nezávislosti, nedosiahlo žiaden pokrok v súvislosti s tr. činom ohýbania práva, nedosiahlo žiadny pokrok pri zlepšovaní koordinácie medzi jednotlivými orgánmi pri presadzovaní práva, dosiahlo určitý pokrok v procese vytvárania legislatívnych a iných záruk, dosiahlo určitý pokrok pri posilňovaní nezávislosti verejnoprávnych médií“.

Francúzsko bolo, naopak, Komisiou vychválené do nebies. Bývalý sudca si však myslí, že takéto chválenie je postavené na vode. „Vo Francúzsku horia autá, rabujú sa obchody, bankomaty, ničí sa majetok občanov, útočí sa na policajtov, pretože Francúzi nerešpektujú princípy právneho štátu, ktorým je dodržiavanie zákona, nečakajú na právoplatné rozhodnutia súdu, ale súdiť chcú sami. Teda nevážia si zákon, justičné orgány, teda právny štát a francúzsky štát ich ako svojich občanov k úcte k právnemu štátu a k rešpektovaniu zákona nenaučil,“ píše Radačovský.

Slovenskí občania sa dopúšťajú porušovania zákonov menej ako Francúzi

Na Slovensku sa podľa neho ani zďaleka občania bežne nedopúšťajú takého porušovania zákonov, ako sa bežne dopúšťajú občania Francúzska. Vo výsledku vlastne podľa neho platí, že nás Komisia opisuje ako zaostalejších neoprávnene.

„Aj na Slovensku boli verejne známe vraždy. Bolo známe, že opitý vodič zabil nevinných študentov, avšak občania Slovenska nevyšli do ulíc. Nedemolovali majetok, nepodpaľovali autá a nevykrádali bankomaty. Jednoducho, ako občania civilizovaného štátu rešpektovali právo. Čakali na právoplatné rozhodnutie súdu a pokiaľ prvostupňový súd rozhodol tak, že občania neboli spokojní. V ich zastúpení zástupca štátu, prokurátor, podal opravný prostriedok a čaká sa na rozhodnutie,“ dodal Radačovský.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d