Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Postavenie niektorých policajných vyšetrovateľov NAKA mimo služby je to, čo v súčasnosti veľmi trápi opozičných politikov. Netrápi ich, prečo boli postavení mimo službu, ale to, prečo boli postavení mimo službu.

Polopate povedané, netrápi ich, že boli postavení mimo službu preto, že sú stále trestne stíhaní, čo nariaďuje aj zákon o policajnej službe, ale trápi ich to, že boli postavení mimo službu hoci sú vraj „chránení“ Úradom pre ochranu oznamovateľov.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Zákon porušili aj predchádzajúci ministri vnútra

„Progresívne Slovensko chcelo byť pôvodne konštruktívnou opozícou. Teraz ide po desiatich dňoch odvolávať ministra vlády, ktorá ešte nemá dôveru parlamentu, a pomáha si lžami, že som vraj porušil zákon,“ konštatuje hneď v úvode statusu minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, ktorý pred pár dňami postavil mimo službu šiestich vyšetrovateľov NAKA, ktorí sú stále trestne stíhaní. Minister vnútra chce rád v parlamente poslancom za PS vysvetliť, že podľa zákona o štátnej službe policajtov je POVINNÝ postaviť mimo službu každého príslušníka polície, ktorý je dôvodne podozrivý z porušenia zákona.

„Ak teda niekto tento zákon porušil, boli to práve predchádzajúci ministri vnútra, pretože nekonali – to však progresívcom vôbec neprekážalo. Pod mojím vedením sa v polícii zákon dodržiavať bude. Nebudem tolerovať žiadnu kastu politicky privilegovaných ani mediálne exponovaných príslušníkov. Ak budú policajti zákon dodržiavať, majú voľné ruky. Ak podľahnú akýmkoľvek politickým, alebo iným vplyvom tak končia. Zákon bude platiť pre všetkých rovnako!“ odkazuje nielen progresívcom, ale všetkým v závere statusu Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok/ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d