Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Pozornosť sveta sa obrátila na vraždenie v Gaze, keď izraelský vojensko-politický systém uzákonil svoju značku etnických čistiek a genocídy na palestínskom ľude. USA predstierajú, že stoja bokom, aby zabezpečili, že sa konflikt nerozšíri do regionálneho požiaru, čo je zámienka,

ktorá racionalizuje a maskuje ich túžbu po takomto požiari, aby zničili Irán a Sýriu, ako zničili Líbyu, Irak a Afganistan v roku nedávne vojny.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Na základe vlastného odhodlania sa USA vyhlasujú za nepostrádateľné a výnimočné, čo je mytológia aplikovaná na životy svojich občanov, ktorí ich udržiavajú v nevedomosti a bez záujmu v úplnom globálnom kontexte vojenských konfliktov a uplatňovania vojenskej sily s cieľom chrániť silu korporácií a USD ovládnuť svet.

To spôsobilo množstvo násilných vojenských akcií na celom svete za posledné storočie alebo viac, ako aj vytvorenie väčších geopolitických problémov, ktoré by sa mali a mohli vyriešiť mierovou cestou, ak nie bojovný charakter zahraničnej politiky USA.

Presné pozadie

Izrael vznikol v mysliach britského a amerického kresťanského sionizmu na začiatku 19. storočia, ale nestal sa globálnym faktorom, kým Theodor Herzl, Chaim Wiezmann, Ze’ev Jabotinsky nezačali propagovať svoje teórie sionizmu v rámci európskej politickej sféry.

Británia sa stala lídrom v propagácii tejto značky sionizmu z niekoľkých dôvodov: kontrola ropy na Blízkom východe, v tom čase väčšinou v Iráne; kontrola nad Suezským prieplavom a jeho obchodnou cestou do koloniálnej Indie; a hoci Británia mala niekoľko prominentných „asimilovaných“ Židov, nechcela už žiadnych ďalších emigrantov z Európy.

Balfourov list z roku 1917 od lorda Arthura Balfoura , britského ministra zahraničných vecí, podporoval myšlienku židovského štátu v Palestíne. Hoci to bol len list o úmysle, stal sa britskou politikou a po katastrofálnej Versailleskej mierovej dohode sa stal oficiálnou politikou Ligy národov. Po desaťročiach bojov proti židovským milíciám Haganah a Irgun (vtedy vyhláseným za teroristov) sa Británia vzdala svojho mandátu v Palestíne.

Ešte predtým, ako odišli, židovské milície už začali s etnickými čistkami palestínskych dedín a miest. Keď Británia vystúpila, nový izraelský štát sa ohlásil a použitím vojenskej sily sa vytvoril ako štát. K holokaustu už došlo, ale ešte sa nestal výkrikom zhromaždenia ako „dôvod d’être“ existencie Izraela.

Evanjelizácia USA

USA už boli v regióne zapletené so zvrhnutím riadne zvolenej vlády Mossadegh v Iráne. Zámienkou bola sloboda a demokracia verzus komunizmus, zámienky, ktoré sa v priebehu dvadsiateho storočia mali vojensky rozšíriť do celého sveta: medzi inými Vietnam, Kórea, Čile, Kuba, Kongo/Zaire. Až v šesťdňovej vojne v roku 1967 sa USA plne zapojili do podpory Izraela, čo zvýraznili útoky na USS Liberty, ktoré vláda USA pod vedením Lyndona Johnsona udržiavala mimo dohľadu verejnosti.

To prináša toto krátke historické zhrnutie späť k americkým sionistom, alebo lepšie povedané, kresťanským fundamentalistickým evanjelikálnym proroctvám o Armagedone a druhom príchode.

Je celkom iróniou, že v rámci tohto systému viery majú byť všetci Židia zhromaždení v Izraeli, takže keď sa mesiáš vráti, Židia buď zomrú, alebo konvertujú. Z tohto zvláštneho argumentu prúdili do Izraela miliardy dolárov amerických peňazí na podporu osád a židovských občianskych a vojenských funkcií. Veľké peniaze sa začali po Jomkipurskej vojne a výslednej mierovej dohode s Egyptom, ktorá bola kúpená s miliardami dolárov, ktoré boli každému rozdané v nasledujúcich rokoch.

Mier číhal v pozadí, stretnutia sa konali v Madride, ktoré sabotovali dohody z Osla, ktoré vo svojej skutočnej funkcii jednoducho poskytli Izraelu čas na rozšírenie kontroly nad palestínskymi územiami prostredníctvom väčšieho počtu osád a po odstránení Arafata aj pomocou quislingovej Abbásovej vlády pri kontrole Palestínčanov. USA sa už dávno ukázali ako „neschopné dohody“.

Prichádza Hamas, islamská organizácia podporovaná Izraelom najmä s cieľom oslabiť moc vlády OOP/Fatah. Spočiatku hlavne sociálna/občianska organizácia poskytujúca podporu palestínskemu ľudu prostredníctvom vzdelávania, lekárskej pomoci a iných občianskych organizácií sa premenila na dnešné mocenské centrum v Gaze v dôsledku svojho odporu voči prebiehajúcim etnickým čistkám Izraela a popieraniu palestínskych práv v r. všetky aspekty spoločnosti.

Zahraničná politika americkej vlády pre Blízky východ bola zajatá Izraelom. Tvrdilo sa, že Izrael kontroluje vládu USA prostredníctvom AIPAC, a to sa určite zdá byť pravdivé, keď uvažujeme o akciách na Blízkom východe a v severnej Afrike.

Základom toho všetkého sú stále kresťanskí fundamentalistickí veriaci v existenciu Izraela, možno nie tak surovo vyjadrení ako súčasť ich fundamentalistického armagedonského presvedčenia, ale ktorí podporujú členov Kongresu, ktorí sú voči Izraelu besní.

Ropa a americký dolár

Pokiaľ ide o samotný štát USA, požičiava si tieto peniaze a energiu, aby podporil Izrael tak pre domáce hlasovanie, ako aj pre moc a kontrolu, ktorú môže mať na Blízkom východe.

V súčasnom kontexte to zahŕňa snahu o vylúčenie ruského vplyvu (a čoraz viac čínskych investícií), ale predovšetkým snahu kontrolovať vlastníctvo zdrojov ropy a plynu v regióne. Obe spolu súvisia, pretože Rusko je jedným z najväčších svetových dodávateľov ropy a plynu, Saudi podporujú OPEC+ znížením produkcie ropy, ako aj predajom ropy do Číny mimo používania amerických dolárov, čím sa vyhýbajú platobnému systému SWIFT a jeho kontrole zo strany USA.

Bez kontroly cien ropy, nie samotnej ropy, americký dolár prejde dramatickým zlyhaním.

Toto je základ pre USA – kontrolovať finančné aspekty sveta, zachovať petrodolár ako globálnu rezervnú menu. Z toho ovládajú vlády sveta prostredníctvom finančnej manipulácie (úrokové sadzby, úžera MMF/Svetovej banky, SWIFT a mnohé sankcie) s podporou americkej armády, aby udržali ostatné vlády v súlade s ich systémom dominancie.

Nemá to nič spoločné s mierom, slobodou a demokraciou. Americká podpora súčasných izraelských útokov na Gazu nemá nič spoločné s mierom a stabilitou okrem stability nastolenej silou amerických a izraelských rakiet, bômb a iných zbraní hromadného ničenia.

Extrémne tvrdá pravicová pozícia Izraela a jeho pokusy o etnické čistky alebo páchanie genocídy na palestínskom ľude nerobia pre vládu USA alebo jej pochabých prisluhovačov v Kanade a EÚ veľké obavy.

USA nikdy nešlo o slobodu a demokraciu a ich súčasné činy/nečinnosti na Blízkom východe plne demonštrujú ich túžbu po moci a kontrole s cieľom udržať svoje finančné bohatstvo pre svoje vlastné korporácie a oligarchov.

Je povzbudzujúce vidieť celosvetové masové demonštrácie podporujúce Gazu a vzdorujúce túžbe Izraela etnicky vyčistiť Gazu. V globálnej geopolitike došlo k významnému priepasti a argumenty USA za nenahraditeľnosť, výnimočnosť, slobodu a demokraciu znejú väčšine občanov sveta duto.

Jim Miles

O autorovi: Jim Miles je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Redakčné upozornenie: Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. Portál Slovanské Noviny publikuje aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete.

 

globalresearch/skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: