Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Pellegrini- Možno vysloviť nedôveru členovi vlády, ktorá ešte dôveru nedostala? Progresívci zmenili 100 dní na 100 hodín!

Pán Truban z Progresívneho Slovenska oznámil, že Progresívne Slovensko ide iniciovať schôdzu na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi. Takto začína svoje video na sociálnej sieti Peter Pellegrini, predseda strany HLAS – Sociálna demokracia.

„Chcem najprv povedať, že ako predseda strany Hlas plne stojím za krokmi pána ministra. A pán minister má plnú dôveru nielen moju ale aj celého vedenia strany Hlas,“ uvádza tiež Pellegrini vo videu. Peter Pellegrini položil vo videu rečnícku otázku ohľadom iniciatívy PS odvolať ministra vnútra.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Zdroj: fb/pellegrini.peter

Vláda ešte nemá schválené programové vyhlásenie

„Ale chcel by som sa možno spýtať a je to rečnícka otázka: Je vôbec možné zvolať schôdzu na vyslovenie nedôvery ministrovi, ktorý zatiaľ – ako aj celá vláda – ešte dôveru od parlamentu ani nedostal?“ kladie onú avizovanú otázku predseda Hlasu. Peter Pellegrini tiež dodáva, že dúfa, že túto otázku si vypočuje aj pán Truban.

„PS pred voľbami hovorilo o elementárnej politickej kultúre, ale po voľbách zmenili povestných 100 dní na 100 hodín. Nevšimli si ani, že hovoria o ministrovi vlády, ktorá ešte nemá schválené programové vyhlásenie,“ napísal k téme na sociálnej sieti tiež Michal Kaliňák, expert Hlasu na problematiku samospráv.

Progresívne Slovensko avizovalo, že chce iniciovať mimoriadnu schôdzu NR SR na odvolanie Matúša Šutaja Eštoka z pozície ministra vnútra. Uviedol to v nedeľňajšej diskusnej relácii TV Markíza Na telo práve poslanec za PS Michal Truban.

Zdroj: fb/pellegrini.peter, fb/kalinakmichal/ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d